menu Home chevron_right

 • play_circle_filledрадио мост во живоДобредојдовте на првото балканско радио – РАДИО МОСТ! 

Добродошли на први балкански радио – РАДИО МОСТ!

Dobrodošli na prvi balkanski radio – RADIO MOST!

Mirësevini në radion e parë ballkanike – RADIO MOST!

Добре дошли в първото балканско радио – РАДИО МОСТ!

Binja ac venjit la primar radio pi Balkan – RADIO MOST!

Dobrodošli na prvem balkanskem radiu – RADIO MOST!

Shukar alen ko angluno balkansko Radio – RADIO MOST!

İlk Balkan radyosuna hoş geldiniz – RADIO MOST!

Vítejte v prvním balkánském rádiu – ROZHLAS nejvíce!

Добро пожаловать на первое балканское радио – РАДИО МОСТ!

Welcome to the first Balkan radio – RADIO MOST!


chevron_left
chevron_right

Екстерно

Одржана промоција на книгата „Сè …

admin | June 24, 2021
close

add

keyboard_arrow_down

На 20.06 со почеток во 20.00 ч. во книжарница „Буква“ се одржа промоција на книгата „Се што знам за животот“ на Тихомир Јанчовски. Според модераторката на промоцијата, Магдалена Стојмановиќ, делото претставува особено значаен придонес во македонската филозофска мисла, а таа истакна и дека покрај тоа што е прозно дело – […]

Најави

Авторот на „Стаклени сенки“ …

admin | May 30, 2021
close

add

keyboard_arrow_down

Милчо Мисоски е македонски современ поет, автор на пет поетски книги, а последната „Стаклени сенки“ во издание на Антолог е објавена минатата година. Тој е наградуван со бројни домашни и меѓународни награди, учесник е на домашни и меѓународни фестивали, а покрај публикувани книги, Мисоски е автор и на неколку поеми […]

Најави

Ново комично шоу: Златен заб COMEDY ROOM,…

admin | May 28, 2021
close

add

keyboard_arrow_down

Марјан Георгиевски e дипломиран актер, магистер по театарска режија, стендап комичар, студент по психологија. Работи како актер во Народниот театар во Битола каде редовно игра и режира. Активно се занимава со стендап комедија (со повеќе од 700 настапи низ Македонија). Пишува сценарија за Тв емисии, претстави и книга. Татко е […]

Екстерно

Книжевен фестивал во Нови Сад: …

admin | May 28, 2021
close

add

keyboard_arrow_down

Во сабота, на 29ти со почеток во 12 часот во Нови Сад, Република Србија ќе се одржи меѓународен книжевен фестивал „Поглед од Македонија“. Организатори на настанот се Здружение на писатели од Нови Сад, извавачка куќа Восток, општина Нови Сад, здружението Зелен културен корнер, како и „Сцена“. Вкупно 5 млади поети […]

Најави

Утре започнува со работа РАДИО …

admin | May 24, 2021
close

add

keyboard_arrow_down

Утре со почеток во 12.00 часот започнува со работа првото балканско, мултикултурано, интеркултурно и мултилингвално радио со седиште во Скопје. Модератори на настанот ќе бидат – Бобан Јовановиќ и Магдалена Стојмановиќ. Програмата ќе се реализира на српски и на македонски јазик. Бобан Јовановиќ, кој воедно е и идеен творец на […]

Архива

Емисија Мој Збор – 07

Магдалена Стојмановиќ | October 22, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 00:45:00 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 07

Емисија Мој Збор – 06

Магдалена Стојмановиќ | July 16, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 01:12:13 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 06

Емисија Мој Збор – 05

Магдалена Стојмановиќ | July 9, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 00:00:00 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 05

Емисија Мој Збор – 04

Магдалена Стојмановиќ | June 15, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 01:39:43 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 04

Емисија Мој Збор – 03

Магдалена Стојмановиќ | June 8, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 02:00:00 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 03

Емисија Мој Збор – 02

Магдалена Стојмановиќ | June 1, 2021

play_circle_filled


close

add

keyboard_arrow_down

Tracklist
 • play_circle_outline 02:13:00 – Магдалена Стојмановиќ – Мој Збор – Емисија 02

ИНТЕРВЈУ

https://youtu.be/6kIj0DP-u4whttps://youtu.be/SjpzZXBkoj0https://youtu.be/w8C9RU2VEX0https://youtu.be/RZNlJsElmzk

This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 07
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play