menu Home chevron_right

admin
ЕкстерноНајави

Одржана промоција на книгата „Сè што знам за животот“

admin | June 24, 2021

На 20.06 со почеток во 20.00 ч. во книжарница „Буква“ се одржа промоција на книгата „Се што знам за животот“ на Тихомир Јанчовски. Според модераторката на промоцијата, Магдалена Стојмановиќ, делото претставува особено значаен придонес во македонската филозофска мисла, а таа истакна и дека покрај тоа што е прозно дело – […]
НајавиРадио Мост

Авторот на „Стаклени сенки“ гостин во емисијата „Мој збор“ на Радио МОСТ

admin | May 30, 2021

Милчо Мисоски е македонски современ поет, автор на пет поетски книги, а последната „Стаклени сенки“ во издание на Антолог е објавена минатата година. Тој е наградуван со бројни домашни и меѓународни награди, учесник е на домашни и меѓународни фестивали, а покрај публикувани книги, Мисоски е автор и на неколку поеми […]


НајавиРадио Мост

Ново комично шоу: Златен заб COMEDY ROOM, дебата во живо само со комичари

admin | May 28, 2021

Марјан Георгиевски e дипломиран актер, магистер по театарска режија, стендап комичар, студент по психологија. Работи како актер во Народниот театар во Битола каде редовно игра и режира. Активно се занимава со стендап комедија (со повеќе од 700 настапи низ Македонија). Пишува сценарија за Тв емисии, претстави и книга. Татко е […]


ЕкстерноНајавиНовости

Книжевен фестивал во Нови Сад: Поглед од Македонија

admin | May 28, 2021

Во сабота, на 29ти со почеток во 12 часот во Нови Сад, Република Србија ќе се одржи меѓународен книжевен фестивал „Поглед од Македонија“. Организатори на настанот се Здружение на писатели од Нови Сад, извавачка куќа Восток, општина Нови Сад, здружението Зелен културен корнер, како и „Сцена“. Вкупно 5 млади поети […]


НајавиНовостиРадио Мост

Утре започнува со работа РАДИО МОСТ

admin | May 24, 2021

Утре со почеток во 12.00 часот започнува со работа првото балканско, мултикултурано, интеркултурно и мултилингвално радио со седиште во Скопје. Модератори на настанот ќе бидат – Бобан Јовановиќ и Магдалена Стојмановиќ. Програмата ќе се реализира на српски и на македонски јазик. Бобан Јовановиќ, кој воедно е и идеен творец на […]


Новости

Во Скопје одбележан „Ден на независноста“ на Црна Гора

admin | May 24, 2021

По повод 15 години од независноста на Црна Гора, вчера, на 21ви Мај во Скопје е одбележан „Денот на независноста“. Во организацијата на настанот учествуваа: Истражувачкиот црногорски центар, Едукативен центар – Скопје, винарија „Тиквеш“ и „Матица црногорска“. Денот на независноста на Црна Гора беше прославен како „Авторски ден на црногорскиот […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 07
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play