menu Home chevron_right

Makedonija


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Премиера на претставата „Народен непријател” во МНТ

Team Most | May 9, 2022

Во рамки на одбележувањето на Денот на Европа, вечерва во Македонскиот народен театар премиерно ќе биде изведена преставата „Народен непријател” од норвешкиот автор Хенрик Ибзен, а во режија на Нина Николиќ. Претставата е дел од проектот „Патиштата на хероите” поддржан од програмата на „Креативна Европа”, а во рамките на повикот […]


MakedonijaНајави-NajaveНовости-Novosti

Концерт „Теремин-вокс фантазија” во Филхармонија

Team Most | April 28, 2022

Во Камерната сала на Филхармонија вечер ќе се одржи концертот „Теремин-вокс фантазија”. Како солистка на теремин ќе настапи Ива Дамјановски, а настапуваат и Маријана Николовска – пијано и Татјана Петрушевска – обоа, Мартин Димитров и Марија Трајковска – виолина, Илза Бафтиари – виола и Паскал Краповски – виолончело. На програмата […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Општина Центар одбележува 70 години од раѓањето на Горан Стефановски

Team Most | April 27, 2022

Општина Центар ќе одбележи 70 години од раѓањето на еден од најголемите македонски драматурзи и писатели, Горан Стефановски. По тој повод, во 17:30 часот градоначалникот Горан Герасимовски, на „Боемска улица 2″ (спроти слаткарницата „Зафир”), ќе го претстави муралот на Горан Стефановски, исцртан на дел од фасадата на ООУ „Коле Неделковски” […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 27 април

Team Most | April 27, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 27 април. Овен Подготвени сте на некаков компромис и веројатно ќе имате можност искрено да разговарате со оние со кои сакате да продолжите да соработувате за вашите услови за работа. Не треба премногу да навлегувате во озборувања […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 26 април

Team Most | April 26, 2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 26 април. Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Денес ве очекува исклучително важен деловен состанок на кој ќе се решаваат многу важни прашања за понатамошниот тек на работите. Вие ќе ја преземате улогата на лидер. Во љубовта се соочувате со недоразбирање меѓу […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 20 април

Team Most | April 20, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 20 април Овен Потребата да погледнете во себе е особено силна денес. Можеби треба да направите избор ри сакате да побарате секакви надворешни совети за да биде правилен. Иако може да се сомневате во вашите инстинкти кога […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Вечерва во НОБ традиционален Велигденски концерт на „Танец“

Team Most | April 19, 2022

Националниот ансамбл за македонски народни игри и песни „Танец“, вечер, во Националната опера и балет, со почеток во 20 часот, ќе го одржи традиционалниот голем Велигденски концерт. На овој гала концерт ќе биде изведена атрактивна играорна и вокално-инструментална програма од различни региони на земјата, на кои се создавало македонското фолклорно […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 19 април

Team Most | April 19, 2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 19 април, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Бидете храбри и тргнете по работите што ги сакате од животот. Ова е прекрасно време за планирање на претстојните одмори што сакате да ги направите. Проверете ги рекламите за патувања и специјалните понуди. Бик […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Во четврток специјална емисија на Радио Мост со членовите на „Република 903“

Team Most | April 18, 2022

Специјална емисија по повод 50 години од легендарниот настан кај „Езерце“. Гости ќе бидат членовите на „Република 903“ Зоран Павловски-Зоко, Мики Јовановски-Џафер и Гарабет Тавитјан-Гаро. Четврток 21 април во 12 часот на брановите на radiomost.net


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 18 април

Team Most | April 18, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 18 април. Овен Некои од соработниците се мешаат во вашите деловни активности. И самите чувствувате пад на енергијата, па ќе ви биде тешко да следите сè. Грижете се за соработниците кои се хиерархиски под вас. Некои грешки […]This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  Радио Мост - сите сме различни, но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play