menu Home chevron_right

ЕкстерноЕкстерноНајавиНовостиРадио Мост

DADO TOPIĆ PREMIJERNO I EKSKLUZIVNO NA RADIJU MOST U UTORAK u 12h

Radio Most | November 21, 2021

U utorak 30.novembra specijalni gost Radija MOST biće legenda YU Rokenrola Dado Topić.Ne propustite ekskluzivni intervju i premijeru novih i do sada neobjavljenih pesama . Možete učestvovati i postaviti pitanja preko inboxa naše Fb stranice https://www.facebook.com/radiomost.net . Intervju sa Dadom vodiće Jakov Drenkovski i Boban Jovanović-Anteski. Takodje možete pisati i […]


ЕкстерноНајави

Одржана промоција на книгата „Сè што знам за животот“

admin | June 24, 2021

На 20.06 со почеток во 20.00 ч. во книжарница „Буква“ се одржа промоција на книгата „Се што знам за животот“ на Тихомир Јанчовски. Според модераторката на промоцијата, Магдалена Стојмановиќ, делото претставува особено значаен придонес во македонската филозофска мисла, а таа истакна и дека покрај тоа што е прозно дело – […]


ЕкстерноНајавиНовости

Книжевен фестивал во Нови Сад: Поглед од Македонија

admin | May 28, 2021

Во сабота, на 29ти со почеток во 12 часот во Нови Сад, Република Србија ќе се одржи меѓународен книжевен фестивал „Поглед од Македонија“. Организатори на настанот се Здружение на писатели од Нови Сад, извавачка куќа Восток, општина Нови Сад, здружението Зелен културен корнер, како и „Сцена“. Вкупно 5 млади поети […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 07
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play