menu Home chevron_right

Најави-Najave


Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 10 април

Team Most | May 10, 2022

ОВЕН Контактите со странци може да бидат малку застрашувачки, но пожелно е да се биде љубезен. Стариот пријател ќе ги пофали вашите достигнувања и ќе ги охрабри. Ако работите со финансиски прашања, користете само потврдени методи. БИК Ќе треба да го организирате вашето време за да може да се справувате […]Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

NAJKRVAVIJI SUKOB U ISTORIJI: U čemu se Drugi svetski rat razlikuje od drugih ratova

Team Most | May 9, 2022

Da je Drugi svetski rat najmasovniji sukob u istoriji čovečanstva svedoče i podaci koji pokazuju da je u pitanju sukob u kojem je bilo uključeno najviše država, najviše ljudi je učestvovalo, kao i to da ne postoje zabeležena veća razaranja i veći broj ljudskih žrtava. Tačan broj ljudskih žrtava Drugog […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Премиера на претставата „Народен непријател” во МНТ

Team Most | May 9, 2022

Во рамки на одбележувањето на Денот на Европа, вечерва во Македонскиот народен театар премиерно ќе биде изведена преставата „Народен непријател” од норвешкиот автор Хенрик Ибзен, а во режија на Нина Николиќ. Претставата е дел од проектот „Патиштата на хероите” поддржан од програмата на „Креативна Европа”, а во рамките на повикот […]


Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 9 мај

Team Most | May 9, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 9 мај. Овен Знаете што треба да направите за некој да ви поверува, да бидете искрени и да му помогнете да најде работа за која е потребно големо искуство. Се обидувате да го средите односот со некој […]Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

СПЦ прославља Светог Великомученика Георгија – Ђурђевдан

Team Most | May 6, 2022

Српска православна црква прославља Светог Великомученика Георгија – Ђурђевдан, у спомен на дан када је овај светитељ пострадао 290. године нове ере. Овај славни и победоносни светитељ беше рођен у Кападокији као син богатих и благочестивих родитеља. Отац му пострада за Христа, и мајка му се пресели у Палестину. Када […]


Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 6 мај

Team Most | May 6, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 6 мај. Овен Подготвени сте за нови предизвици, па максимално ќе се подготвите за нив. Сè додека никој не ве кочи, чувствувате вистинска благосостојба. Денес сте многу убави, и за себе и за другите и некако се […]


Radio Most-Радио МостSRBIJAНовости-Novosti

Patrijarh Porfirije: Zaštitimo baštinu Srpske pravoslavne crkve na Kosovu i Metohiji

Team Most | May 5, 2022

Patrijarh Porfirije navodi da su svetinje na Kosovu i Metohiji baština Srpske pravoslavne crkve, ali i kulturna baština čitavog sveta, zbog čega ne treba da nas čudi što su i pod zaštitom UNESKO-a. “Ovo su naše svetinje. One pripadaju Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Dečani, Pećka Patrijaršija, Gračanica, Bogorodica Ljeviška i opet, […]
This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  Радио Мост - сите сме различни, но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play