menu Home chevron_right

Радио Мост


НајавиРадио Мост

Авторот на „Стаклени сенки“ гостин во емисијата „Мој збор“ на Радио МОСТ

admin | May 30, 2021

Милчо Мисоски е македонски современ поет, автор на пет поетски книги, а последната „Стаклени сенки“ во издание на Антолог е објавена минатата година. Тој е наградуван со бројни домашни и меѓународни награди, учесник е на домашни и меѓународни фестивали, а покрај публикувани книги, Мисоски е автор и на неколку поеми […]


НајавиРадио Мост

Ново комично шоу: Златен заб COMEDY ROOM, дебата во живо само со комичари

admin | May 28, 2021

Марјан Георгиевски e дипломиран актер, магистер по театарска режија, стендап комичар, студент по психологија. Работи како актер во Народниот театар во Битола каде редовно игра и режира. Активно се занимава со стендап комедија (со повеќе од 700 настапи низ Македонија). Пишува сценарија за Тв емисии, претстави и книга. Татко е […]


НајавиНовостиРадио Мост

Утре започнува со работа РАДИО МОСТ

admin | May 24, 2021

Утре со почеток во 12.00 часот започнува со работа првото балканско, мултикултурано, интеркултурно и мултилингвално радио со седиште во Скопје. Модератори на настанот ќе бидат – Бобан Јовановиќ и Магдалена Стојмановиќ. Програмата ќе се реализира на српски и на македонски јазик. Бобан Јовановиќ, кој воедно е и идеен творец на […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play