menu Home chevron_right

НовостиНовости

UMETNOST I TRAGANJA RUŽICE RADULOVIĆ

Boban Jovanovic | September 6, 2021

 U Galeriji kulturnog centra Čukarica na Banovom brdu u Beogradu od 15. do 27. septembra biće postavljena veoma interesantna izložba poznate slikarke iz Crne Gore Ružice Radulović. Umetnički opus ove poznate slikarke pod nazivom SLUČAJ TRAGANJA ljubitelji slikarstva moći će da vide na otvaranju izložbe u sredu 15. septembra u […]

ЕкстерноНајавиНовости

Книжевен фестивал во Нови Сад: Поглед од Македонија

admin | May 28, 2021

Во сабота, на 29ти со почеток во 12 часот во Нови Сад, Република Србија ќе се одржи меѓународен книжевен фестивал „Поглед од Македонија“. Организатори на настанот се Здружение на писатели од Нови Сад, извавачка куќа Восток, општина Нови Сад, здружението Зелен културен корнер, како и „Сцена“. Вкупно 5 млади поети […]


НајавиНовостиРадио Мост

Утре започнува со работа РАДИО МОСТ

admin | May 24, 2021

Утре со почеток во 12.00 часот започнува со работа првото балканско, мултикултурано, интеркултурно и мултилингвално радио со седиште во Скопје. Модератори на настанот ќе бидат – Бобан Јовановиќ и Магдалена Стојмановиќ. Програмата ќе се реализира на српски и на македонски јазик. Бобан Јовановиќ, кој воедно е и идеен творец на […]


Новости

Во Скопје одбележан „Ден на независноста“ на Црна Гора

admin | May 24, 2021

По повод 15 години од независноста на Црна Гора, вчера, на 21ви Мај во Скопје е одбележан „Денот на независноста“. Во организацијата на настанот учествуваа: Истражувачкиот црногорски центар, Едукативен центар – Скопје, винарија „Тиквеш“ и „Матица црногорска“. Денот на независноста на Црна Гора беше прославен како „Авторски ден на црногорскиот […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play