menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 1 април

Radio Most | April 1, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 1 април.

Овен
Денеска успешно ќе надминете пречка која наеднаш може да се појави на работа. Не се препорачуваат ризични деловни потфати. Партнерот денес може да се однесува проблематично. Можни се љубоморни сцени. Ќе уживате во кафе пауза.

Бик
Доколку работите на креативно поле, постои можност за покомплицирана ситуација. Можни се одложувања и одолговлекувања. Ви претстои убав и хармоничен период со партнерот. Биковите кои се во врска влегуваат во стабилен период. Страдате од постојани главоболки.

Близнаци
Ќе има подобрување на вашата финансиска состојба и подобрување на односите со претпоставените и колегите. Успех преку креативните области. Проблематичен период во врската со партнерот. Покажете поголема подготвеност за компромис. Проблеми со синусите.

Рак
Во овој период треба да вложите двојно повеќе труд од вообичаено за да ја постигнете вашата деловна цел. Ве очекува стабилизација во односот со партнерот, кој ќе покаже поголема подготвеност да ви пружи значителна поддршка во сè. Проблеми со коленото, можна е операција.

Лав
Денеска ќе можете да најдете нови извори на приходи. Ве очекува кругот на деловни соработници. Успех преку соработка со странска компанија. Слободните лавови ги очекува интересно познанство на патување. Можно е да влезете во нова врска. Ги запоставивте забите!

Девица
Проблематичните меѓучовечки односи можат да ескалираат во форма на прекин на некоја деловна соработка. Избегнувајте ризични деловни одлуки. Почеток на стабилизација на емоционално ниво. Ќе успеете да решите проблем со долготрајна врска. Намален имунитет.

Вага
Очекувајте поволни можности за дополнителна соработка со деловните партнери, а тоа ќе ви донесе значително подобрување на финансиската состојба. Тајна љубовна врска и авантура со некој од вашите колеги или претпоставени на работа. Одморете повеќе.

Скорпија
И покрај тоа што вашиот деловен состанок може да биде обележан со жестока дебата, ќе успеете да ги постигнете идеалните услови од договорот. Започнувањето нова врска може да ви донесе нови дилеми. Не сте сигурни дали таа личност е вистинската или не. Би уживале во активен викенд во природа.

Стрелец
Транзитирањето низ вашето поле на кариера може да ви донесе нови познанства кои подоцна може да се покажат како клучни за наоѓање многу подобро платена работа. Покажете трпение кон партнерот, тој поминува низ тежок период. Променете ја диоптријата, префрлете се на леќи.

Јарец
Невработените Јарци можат да добијат одлична понуда од странство. Можна е дилема бидејќи подразбира голема животна промена. Стабилизација во односот со партнерот. Ве очекува натамошно зближување и целосно усогласување. Многу сте нервозни поради моменталната ситуација.

Водолија
И покрај тоа што денес завршува работната недела, овој ден ќе ви донесе напредок во развојот на бизнисот и далеку поголема финансиска добивка. Водолијата очекува стабилизација во односите со партнерот. Слободната Водолија може да се заљуби на прв поглед во Лав.

Риба
Вредните соработници можат да ви предизвикаат главоболки. Излезот ќе биде компромисно решение. Денешното соѕвездие укажува на можноста за нов почеток за слободните Риби. Оние кои се во врска минуваат низ период на криза на доверба. Следниот викенд искористете го за одмор.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play