menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 14 април

Radio Most | April 14, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 14 април.

Овен
Овој пат можете да се потпрете на пријателите, но и на организацијата во која работите. Тоа ќе ви донесе енергија на големи промени. Има пресвртница во вашата врска со партнерот. Ден на големи одлуки. Се чувствувате уморно, не можете да функционирате, потребен ви е одмор.

Бик
Се случуваат промени на полето на вашата кариера. Ова ќе најави големи пресврти, крај на едно и почеток на ново поглавје. Биковите кои долго време се незадоволни од врската денес можат да созреат во одлуката да ја прекинат врската која повеќе не се заснова на вистински чувства. Почнавте да напаѓате во енергија.

Близнаци
Денеска ќе можете да ја завршите работата на големиот проект или да решите проблеми со некои трудови. Успешно ќе решите долгорочен правен проблем. Комуникацијата со партнерот може да доведе до криза, најголема досега. Депресијата, меланхолијата, обидете се да ја надминете со дружење со позитивни луѓе.

Рак
Внимателно во комуникацијата со колегите и претпоставените. Денеска може да откриете некои тајни или манипулации од луѓе кои се на високи позиции. Промената на расположението може да придонесе за нестабилна атмосфера меѓу вас и вашиот партнер, кој денес може да покаже сомнеж кон вас.

Лав
Денеска може да се прекине деловната соработка со партнерот. Можни се непредвидени ситуации. Денешните аспекти особено ќе влијаат на вашиот емотивен план. Кризата на доверба ја нагризува вашата врска. Сега единствено што е важно е искрен разговор, не дозволувајте сомнежот да ја поткопа вашата врска.

Девица
Има потешкотии во вашето деловно поле, а тоа може да ви донесе проблеми во деловните преговори. Почекајте подобар момент за големи одлуки. Девиците кои неодамна започнале врска премногу го идеализираат новиот партнер, па можно е разочарување. Намален имунитет.

Вага
Денеска можете да ги откриете манипулациите и интригите што се случувале зад вашиот грб. Можен е конфликт со колегите. А проблемот се одвива во вашето поле на вистинска љубов. Ова најавува криза што може да резултира со раскинување.

Скорпија
Одложете ги главните одлуки за друг ден. Може да дојде до застој во преговорите, бидејќи ниту една страна не сака да попушти. Стариот проблем во вашето семејство може да кулминира денес. Овојпат ситуацијата ќе бара итно решение. Проблем со апетитот, не претерувајте, бидејќи килограмите лесно се добиваат.

Стрелец
Бидете внимателни кога комуницирате со колегите, претпоставените. Одложете го потпишувањето на важни договори. Неочекувани трошоци. Обидете се да избегнувате да разговарате за важни теми со партнерот, бидејќи лесно може да влезете во конфликт. Ќе уживате во излегувањето со пријателите, релаксирањето во кафанска атмосфера.

Jарец
Финансискиот план минува низ многу нестабилна фаза. Не се препорачува денес да започнете со работа на нов проект. Обновувањето на старата љубов ќе го одбележи овој ден. Можна е дилема, како да не сте сигурни дали навистина ја сакате. Ви пречи постојана вртоглавица без да ја пронајдете причината.

Водолија
Ден на големи деловни промени. Водолиите кои се незадоволни од својата работа денес можат да донесат одлука за прекин на соработката. Поинаква визија за заедничка иднина може да создаде дистанца помеѓу вас и вашиот партнер. Решението е во компромис. Се чувствувате одлично.

Риба
Денес деловен соработник може да ви создаде неочекувани проблеми со поместување на зададениот рок. Можно е недоразбирање. Внимавајте! Денес можете да откриете некоја тајна или да се откриете во некоја недоследност од страна на партнерот. Можно нарушување на хормоните.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play