menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 15 април

Radio Most | April 15, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 15 април.

Овен
Толку многу може да се случи во еден ден. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на партнерства и можеби ќе почнете да ја гледате вистината за пријател. Нивните постапки можат да ве изненадат на начини на кои не сте очекувале. Врз основа на овие нови информации, ќе треба да бидете флексибилни. Нема да биде лесно, но знаејќи колку се важни границите за вашите пријатели може да биде клучен чекор кон соработката во добро партнерство.

Бик
Месечината во Вага го активира вашиот сектор на секојдневните обврски и тоа го прави продуктивен ден. Бик, наоѓањето совршена рамнотежа помеѓу работата и животот е од суштинско значење за вашата среќа. Ќе бидете исклучително зафатени и ќе имате премногу работа. Затоа, планирајте однапред, бидете организирани и потрудете се да не одолговлекувате.

Близнаци
Ова е одличен ден за вас во одделот за чувства. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на страста. Мора да го научите мотото: вистинско време-вистинско место. Во ред е да чувствувате страст и интензитет за некого, но не дозволувајте тоа да го контролира вашиот ум. Вие сте тој што ја плаќа цената кога ќе дозволите да бидете контролирани од страста.

Рак
Домот е местото каде што блескате. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на домот и семејството. Вашите обврски и барања од животот ќе бидат приоритет денес. Ако се обидете да ги игнорирате, само ќе откриете дека не можете да избегате од она што треба да се направи. Затоа, за денес, погрижете се за вашето домаќинство, за утре животот да се врати во нормала.

Лав
Месечината во Вага го активира вашиот сектор на комуникација. Важно е да слушате и да бидете рамо на кое може да се потпрат кога сите други избираат да се расправаат. Можеби ќе ви биде невозможно да се преправате дека хаосот не ви пречи, но можете да го подобрите ако сте добар пријател.

Девица
Исто толку е добро да се штеди колку што е добро да се троши. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на пари. Така, денес, ако добиете шанса дејствувајте добротворно. Најдете причина да му дадете на некој што има потреба. Никогаш не знаете како вашата љубезност ќе помогне некому, затоа слушајте го своето срце ако го добиете тоа чувство за да платите однапред.

Вага
Важно е да научите колку што можете повеќе кога ќе се појави прилика. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на личен развој, што го прави учењето забавно за вас. Имате многу шанси да се развиете на работа, а голем дел од тоа ќе се случи кога нема да бидете подготвени.

Скорпија
Денес ви е важно да бидете хипер-свесни и да не го симнувате гардот околу луѓето што не ги познавате многу добро. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на скриени непријатели, затоа бидете внимателни. Некој може да се преправа дека е ваш пријател, но само ве користи за да ја искористи вашата добрина.

Стрелец
Излезете и дружете се. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на пријателства. Затоа направете планови и забавувајте се. Не дозволувајте денот да ви помине без да уживате во сè што има да понуди пријателството.

Јарец
Месечината во Вага го активира вашиот сектор на кариера и социјален статус, а тука владеете. Обидете се да поминувате помалку време на социјалните мрежи. Вие не треба да објавувате сè за вашиот живот на интернет, наместо тоа, живејте го животот надвор од екранот и негувајте вистински, трајни искуства.

Водолија
Кога последен пат сте се завиткале со добра книга? Месечината во Вага го активира вашиот сектор на високо образование. Подарете си тивко уживање и фантазија со ликови кои излегуваат од страницата и ве тераат да се смеете или да плачете.

Риби
Знајте што имате и како паметно да го користите. Месечината во Вага го активира вашиот сектор на заеднички ресурси. Бидете дарежливи и љубезни кон луѓето во вашиот живот, но не заборавајте да им помагате на другите кои не можат сами да си помогнат.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play