menu Home chevron_right
MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 25 март

Radio Most | March 25, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 25 март.

Овен
Вашата главна предност е што вашите соработници немаат доволно знаење, искуство или храброст да ви се спротивстават. Искористете го тоа, но не бидете строги со нив. Против ваша волја треба да се соочите со личност која упорно ве критикува или обвинува за разни пропусти. Таа, всушност, емотивно реагира на вас.

Бик
Ви недостига трпение и уживање, а вашите соработници имаат доволно храброст целосно да ги реализираат заедничките деловни планови. Нема причина да се однесувате премногу суетно кога се среќавате со блиска личност. Повнимателно анализирајте нечија приказна и емоционални намери.

Близнаци
Тргнете се од одговорноста. Започнавте неколку работи кои не можете да ги завршите. Внимавајте да не оставите сè недовршено. Фокусирајте се. Партнерот ги одредува правилата на емотивното однесување, а вие мора да се помирите со неговата одлука. Ќе дојдат вашите 5 минути, не грижете се.

Рак
Во фаза сте да чекате некоја вест за работата. Се трудите да не бидете нервозни поради тоа. Трпеливо чекајте ја вашата шанса и бидете подготвени за напорна работа. Отстранете ги вашите емотивни претчувства и негативни мисли на време. Партнерот е фокусиран на вас и се посветува само на вас.

Лав
Голема работа е во прашање. Со оглед на тоа што големите предизвици ги решавате како на шега, а се губите во мали нешта, оваа ситуација одлично ви одговара. Ќе можете да ги покажете сите ваши квалитети. Не двоумете се пред личноста која ви испраќа емотивни сигнали или искрени комплименти. Зафатените ќе уживаат со саканата личност.

Девица
Уметничките склоности кои ги поседувате можат да дојдат до израз. Искористете ги и направете креативна работа. Обидете се тие идеи да ги реализирате на свој начин. Важно е да постигнете емоционална блискост во нечие друштво. Ако сте слободни, ќе дејствувате многу продорно на околината.

Вага
Ви пречи премногу работа. Обидете се да го споделите вашиот дел од обврските со колегите кои немаат многу работа. Авторитетите можат да ви помогнат во тоа. Изгледаш вознемирен. На вас влијае однесувањето на партнерот или изговорите кои упорно ги користи. Не верувате во се што ќе слушнете.

Скорпија
Незадоволни сте од постигнатите деловни резултати. Имате добри идеи, но некој друг одлучува за сè. Согласете се со таква ситуација бидејќи нема да трае долго. Романтично сте расположени и желни за некои позитивни промени, особено на емотивен план. Љубовта некогаш не е доволна. Работете на малите нешта кои ќе ви го разубават емотивниот живот.

Стрелец
Моментално сте зафатени со работа. Не сте целосно задоволни затоа што мислите дека можете подобро. Затоа потрудете се и завршете ја работата што сте ја започнале. Направете мала пауза во врската и активирајте нови познанства. Ќе уживате во менувањето на средината и стекнувањето нови познанства.

Јарец
Преокупирани сте со нови планови и идеи. Тоа ви носи добро расположение, што ја зголемува деловната ефикасност. И вие и вашите шефови можете да бидете задоволни од она што сте го постигнале. Во фаза сте на преиспитување, размислување за идентитетот и односите со околината и партнерот. Не ви се допаѓа, но е посилно од вас.

Водолија
Чувството на социјално отфрлање и страв од можно отфрлање немаат вистинска основа и се производ на вашите лични проекции. Не дозволувајте тоа да влијае на вашиот бизнис. Опуштете се малку и не претерувајте со изливи на емоции. Вашиот партнер може да се исплаши од толку многу изливи на емоции.

Риба
На деловниот план, задржете го оптимизмот и секако вербата во сопствените способности. Успехот нема да пропадне во вашиот случај. Заљубени сте, иако партнерот полека излегува од контрола. Иако мисли дека ќе побегне од вас, греши бидејќи кога се фокусирате на некого, нема таква личност што може да одолее на вашиот шарм.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play