menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 31 март

Radio Most | March 31, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 31 март.

Овен
Постои голема можност за унапредување, но и преминување на ново работно место или дури и целосна промена на работното место. Љубовниот план може малку да остане во сенка на турбулентните случувања на деловниот план викендов. Грижете се за намалениот имунитет.

Бик
Некои нови деловни елементи во форма на нови методи на работа или преселба во ново седиште на компанијата може да го одбележат овој период. Слободните бикови се на пат да започнат љубовна врска со личност која можат да ја запознаат преку работа или на патување. Можни се болки во коските.

Близнаци
Акцентот ќе биде ставен на деловните средби и финансиските прашања. Тоа може да ви донесе финансиски успех, но и потпишување важен договор за деловна соработка. Слободните Близнаци можат да започнат љубовна врска. Близнаците кои се во врска може да очекуваат дополнителна интимност со партнерот. Ќе се чувствувате добро.

Рак
Доколку сте решиле да започнете приватен бизнис, ве очекува голем деловен успех. Овој ден акцентот е ставен на нови деловни преговори, но и промени во составот на вработените. Вашиот однос со партнерот се издигнува на нов, повисок квалитет, па ќе бидете презадоволни и ќе се чувствувате емотивно исполнети. Можни се дигестивни проблеми.

Лав
Лавовите мора да бидат внимателни, пред сè, кога се во прашање новите соработници и новите деловни понуди, бидејќи таму демне најголемата опасност. Односот со партнерот ви поминува низ фаза на натамошно зближување и усогласување. Намален имунитет.

Девица
Овој ден посветете го на анализа на досегашните резултати, но и на осмислување на нов план, бидејќи можни се непредвидени пречки. Девиците кои се во врска можат да почувствуваат дека минуваат низ криза. Односот со партнерот може да биде некако недефиниран. Пазете се од вируси.

Вага
Во овој период можно е да се одлучите за службено патување. Доколку имате некакви правни проблеми, во овој период лесно ќе ги завршите. Можни се уште пожестоки дебати и поимпулсивни реакции од вообичаено. Можна е слаба циркулација.

Скорпија
Внимавајте на ризични инвестиции и нови деловни понуди. Вашиот скептицизам во овој период може да се покаже како клуч за решавање на потенцијално проблематична ситуација. Врската со партнерот може да помине низ криза доколку се изгубат тие вистински, автентични чувства меѓу вас. Можни се болки во коските.

Стрелец
Овој период не е поволен за големи деловни потфати и големи инвестиции. Постои можност за конфликт на мислења на работа. Стрелците кои се во врска не се задоволни од моменталната ситуација, па најдобро би било што поскоро да разговарате за тоа со партнерот. Можна е мигрена.

Јарец
Во овој период, бидете скептични кон советите на другите, како и кон новите деловни понуди. Вашата потреба за љубов и чувството на осаменост може да бидат две крајности од спектарот на вашето расположение. Слободните Јарци можат да запознаат интересна личност на работа. Можни се болки во коските.

Водолија
Сè уште се подготвуваат промени во деловниот план, па ве очекува голем пресврт. Доколку сте незадоволни од работата, планетите ве поддржуваат да се преместите на нова работа. Водолиите кои се во брак или врска ги очекува фаза на искушение. Ќе бидете нервозни.

Риба
Негативната енергија од овој период во деловниот план може да се одрази во форма на непредвидени пречки и одложувања. Ова може да се однесува и на приливот на финансии. Слободните Риби ги очекува љубов на прв поглед. Запознавањето со личност во знакот Девица или Водолија може да го одбележи следниот период. Се чувствувате добро.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play