menu Home chevron_right
MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

СЕНЗАЦИЈА ВО ПАЛЕРМО: Македонија ја победи Италија, ќе може ли против Португалија за светско првенство?

Radio Most | March 25, 2022

Со голот на Александар Трајковски во последните минути од натпреварот, Македонија ја победи Италија во Палермо и ќе игра против Португалија, меч кој треба да и обезбеди пласман на Македонија на Светското првенство во Катар.

Македонија направи сензација среде Палермо, ја победи Италија на нејзин терен и дојде на само еден чекор до пласман на Светското првенство.

Александар Трајковски е херојот на репрезентацијата на Македонија, бидејќи со неговиот погодок во судиското продолжение го направивме овој историски успех.

Италијанците со сите напори се обидуваа да го решат натпреварот пред крајот на регуларниот дел, но во 92. минута следуваше шок. Трајковски постигна прекрасен гол од далечина и донесе голема, голема победа за Македонија.

Инаку, во финалето Македонија ќе игра против Португалија во Лисабон, која ја совлада Турција со 3-1.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play