menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 6 април

Radio Most | April 6, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 6 април.

Овен
Доцнењето на некоја исплата може да доведе до одложување на важни деловни чекори кои се централен дел од вашиот бизнис план. На љубовно поле некоја личност која неодамна ја запознавте ќе го обои вашиот ден. Сега имате чувство на сила и моќ, ништо не ви е тешко и сè правите со леснотија.

Бик
Новите елементи на работа и во вашата работна средина бараат дополнително прилагодување. Несогласувањата со партнерот и вашата нервоза можат да придонесат за дополнителна негативна атмосфера. Разговорот ќе го реши тој проблем. Излезете и движете се повеќе. Испланирајте го вашиот викенд со заеднички активности, заминете на планина или слично.

Близнаци
Ја сумирате изминатата недела и имате многу причини да бидете задоволни. Деловните обврски ве оддалечуваат од партнерот и се чини како да немате време да му се посветите. Вечерта конечно ви носи повеќе време за приватниот живот. Вашето тело реагира на промените на времето.

Рак
Денес ќе направите повеќе работи во исто време. Покрај сите предизвици со кои ќе се соочите на работно поле, сепак ќе успеете да завршите важен дел од работата. Ќе пронајдете решение на секој проблем. Во љубовта ќе уживате во убав и хармоничен период со партнерот. Оние кои се во подолга врска посериозно ќе планираат да основаат семејство или да го прошират семејството. Можни се проблеми со видот.

Лав
Денес е одличен ден за решавање финансиски прашања, бидејќи ќе ги добиете исплати кои требало да пристигнат многу порано. Чувствувате дека односот со партнерот се лади, затоа најдобро е да му посветите повеќе време. Ако ве критикува, размислете за она што го кажува. Нервозни сте, но всушност вие сте причината за вашата вознемиреност. Разговарајте со некој блисок пријател.

Девица
На вашиот деловен план може да се појават нови понуди кои би можеле да навестат голема пресвртница. Долго време ве мачи финансиската состојба. Бидете трпеливи. Денот е идеален за решавање на напнатата ситуација во вашето семејство. Свесни сте дека единственото решение е разговорот. Слободните можат да најдат нова љубов преку работата.

Вага
Задоволни сте со постигнатиот успех, а добивте и пофалби и од вашите претпоставени. Планирате долго патување со партнерот, но во моментов не сте задоволни од неговото однесување. Вашата потреба за љубов е значително зголемена изминатиов период. Обидете се да ги отстраните сомнежите затоа што се неосновани.

Скорпија
Ќе дојдете во ситуација да импровизирате со решенија на работа, најдобро е да се консултирате со некој поискусен колега. Врската во која сте впуштате се покажа поинаква отколку што очекувавте. Доколку не сте подготвени за толкава сериозност, најдобро е да разговарате со вашиот партнер.

Стрелец
Во изминатиов период фокусот ви е на работа со странски компании или патување во странство поврзано со работа. Еден стар проблем повторно почнува да тлее помеѓу вас и вашиот партнер. Денот може да биде обележан со љубоморни сцени и кавги. Не додавајте масло на оганот. Разговарајте отворено, така ќе ги надминете сите несогласувања.

Јарец
Еден погрешен збор може да ве одведе на погрешен пат на работа. Променливата енергија на љубовен план ќе го одбележи овој период. Можеби помисливте дека сте ја нашле својата сродна душа, но голема е веројатноста таа личност да ве разочара. Обидете се да одморите повеќе. Уморни сте и желни да поминете барем еден ден без стрес.

Водолија
Посветете го овој ден на осмислување нов стратешки план кога станува збор за работа и подгответе план за вонредни ситуации. Обидете се да ги усогласите односите со партнерот. Слободните Водолии ги очекува романтичен состанок со некој заводлив Лав или Вага. Обидете се да си помогнете и да се ослободите акумулираниот стрес.

Риби
Денес особено внимавајте на деталите кога преговарате со нови соработници, затоа што постои одредена доза на ризик. Различните погледи на работите може да доведат до бројни несогласувања меѓу вас и вашиот партнер. Не сте сериозни! Проблемите не се решаваат со премолчување.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play