menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 3 мај

Radio Most | May 3, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 3 мај.

Овен
На деловно поле, ако вашата работа е поврзана со трговија, очекувајте голем успех. Во љубовта, ако сте сингл, обрнете внимание на личноста која веќе подолго време се обидува на дискретен начин да ви ги покаже емоциите. Ако сте во врска, ќе имате проблеми во односот со саканатата личност.

Бик
Мала тензија во односот со другите луѓе. Добро би било да направите јасна дистанца помеѓу приватниот и професионалниот живот. Промените што ги направивте во изминатиот период сега ќе ви ги дадат посакуваните резултати. Но, треба да се откажете од стремежот кон совршенство. На многумина сте им пример.

Близнаци
Блескави моменти во кариерата ви претстојат во наредниот период. Затоа, не одложувајте ги обврските и посериозните задачи, бидејќи токму сега е моментот сериозно да им се посветите. Што се однесува до емотивните односи со партнерот, тука сѐ тече мазно и нема потреба да се трудите околу ништо.

Рак
Денес не сте во состојба да ги менувате работните планови. Потрошивте многу енергија и труд, па сега сакате да уживате во резултатите од сработеното. Новите контакти на деловно поле ќе ве инспирираат да бидете уште подобри во работата. Во љубовта, дозволете си мало разгалување. Имајте незаборавна вечер со партнерот.

Лав
И за вас и за саканата личност многу полесно ќе биде доколку ги споделувате плановите и желбите еден со друг. Бидете поотворени и поопуштени во врската, па тоа ќе ви донесе и поголема близина. Вашата упорност ќе ви помогне да ги надминете сите пречки што ви стојат на патот. Продолжете само напред.

Девица
На деловно поле, потребен ви е тим од соработници на кои можете да се потпрете. Во љубовта, ако сте сингл, со запознавањето на новата личност, која целосно ќе ви го окупира вниманието, заедно ќе впловите во прекрасен љубовен однос.

Вага
Конечно се справивте со проблемот и сфативте дека дипломатијата може да биде корисна. Во љубовта, на повеќето од вас ќе им биде потребна емотивна вечера за двајца. Вашиот партнер ја сака вашата магична насмевка. Совет и здравје: Одморот и сонот се неопходни по стресниот ден.

Скорпија
На деловно поле, ќе вложите многу труд за да го постигнете она што е потребно да го имате. Соработката со некој во знакот на Бик напредува. Во љубовта, емотивно еден мал флерт или излегување би требало да биде сигнал за да ги преиспитате своите чувства.

Стрелец
Денешниот ден не е поволен кога е во прашање вашиот однос со колега од работа, можно е да имате некои нови проблеми. Но, од друга страна, ве очекува интересна средба на љубовно поле. Ќе бидете шармирани од страна на една личност која се занимава со интересна професија.

Јарец
Денес ќе бидете многу зафатени. Повеќе размислувате за тоа да завршите некоја задача што е можно поскоро. На емотивно поле, старата љубов ве повикува, ве оптоварува со прашања кои сте ги надминале. Совет: Несигурноста носи фрустрација и вознемиреност. Мора да се стабилизирате најпрво во вашите мисли.

Водолија
Вие секако можете да влијаете на многу работи. Желни сте за промени. Имате чувство дека се подготвувате за голем успех. Вие сте главно такви, кога ќе ве преплави чувство за добра работа и енергија. Во љубовта, емотивно осамените, ќе ја побараат својата стара љубов.

Риби
Вие сте некој кој може да направи сѐ што е потребно за да заработи одлични пари. Емотивно имате партнер кој ве поддржува и кој е добар идеолог. Во фаза сте да морате да имате некаква љубовна врска која ве одржува стабилни. Совет: Не си внесувајте самите себеси негативна енергија.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play