menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 6 мај

Radio Most | May 6, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 6 мај.

Овен
Подготвени сте за нови предизвици, па максимално ќе се подготвите за нив. Сè додека никој не ве кочи, чувствувате вистинска благосостојба. Денес сте многу убави, и за себе и за другите и некако се чувствувате слободни. Партнерот ве обожава, додека слободните ќе бидат на мета на набљудувачи денес.

Бик
Нови можности и нови промени во бизнисот, но само слушајте се себеси. Не очекувајте поддршка од родените во знаците: Риби и Близнаци. На љубовен план сте тврдоглави и премногу аналитични. Опуштете се денес, немате причина да се грижите за фактите кои не можете да ги промените.

Близнаци
Вие сте дарежливи денес, затоа не бидете сомнителни. Избегнувајте луѓе родени во знакот Скорпија, ви се допаѓаат луѓето во знакот Близнаци. Денеска слободните луѓе ќе чувствуваат уште поголема потреба за заедништво, но премалку работите на конкретниот план за спојување. Зафатените ќе уживаат во топлината на домот.

Рак
Подготвени сте да го запознаете новиот деловен план. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да ја видите вистинската состојба на сите претходни напори. Љубовта ви е верна, но губи малку трпение. Не слушајте ниту една личност родена во знакот Девица денес за совет, особено не љубовен.

Лав
Денеска е можна победа, затоа не грижете се однапред бидејќи може да направите погрешен заклучок. Денешните дебати нема да ви донесат никаква корист, имајте малку трпение. На љубовен план – премногу мисли пребрзо, вашиот партнер очекува повеќе чувства. Слободните денеска ќе бидат подготвени за акција.

Девица
Подготвени сте за компромис и дипломатско решение. Сепак, сè ви оди премногу бавно. Денеска сте полни со енергија, и не дозволувате никој да ве задуши. Денес вашиот партнер е неверојатно привлечен. Ако сте слободни, одморете се денес, останете дома, гледајте некој добар филм!.
Можни се болки во зглобовите.

Вага
Не донесувајте никакви одлуки денес, почекајте прво да ги слушнете новостите од вашите соработници. Иако сте полни со енергија, ви се чини дека некој постојано ве блокира. Решивте сами да ја барате среќата. Зафатените Ваги денеска ќе бидат многу љубопитни и креативни. Внимавајте да не си направите проблем со оваа креативност.

Скорпија
Денес сте подготвени за предизвик. Ситуацијата на бизнис планот, колку и да ве изнервира минатата недела и се мачевте да се докажете, денес одлучувате да свртите друга страница. Сигурно чувствувате нов наплив на енергија кој ве води во нова борба. Ве поколеба новата љубовна понуда, ве тестира старата љубов.

Стрелец
Загрижени сте за работата и затоа треба да се консултирате со некого. Послушајте нешто од сите и направете нов план. Слободните Стрелци се особено шармантни денес, па ќе освојат повеќе луѓе одеднаш. Обидете се да не кажувате премногу. Оние кои се во врска треба да внимаваат и најмала кавга со партнерот би можела да прерасне во нешто посериозно.

Јарец
Имате еден голем план цел ден. Ве интересира понудата, но треба да почекате уште малку време. Денес не е ден за планови! Ве привлекува енергијата на знакот Лав и Овен, но не ве привлекува она што го нуди таа личност. Подготвени сте за предизвик но и за нови игри, според вашите правила.

Водолија
Денес давате сè од себе, но не можете да престанете да бидете нервозни. Секој збор ви изгледа преголем. Денес барате барем благодарност за вашите напори. Партнерот ве набљудува со восхит. Денес слободните луѓе се спремни да се покажат во најдобро светло и да ја освојат наклонетоста на личноста која долго време им се допаѓа.

Риба
Во претходниот период за вас имаше премногу невиност, па до крајот на денот ќе бидете подготвени да ја свртите главата. На љубовен план старата љубов ќе се обиде да го обнови контактот, но мотивите нема да бидат од љубовен карактер. Најдобро би било да не одговорите на телефон!

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play