menu Home chevron_right
ЕкстерноНајавиНовости

Книжевен фестивал во Нови Сад: Поглед од Македонија

admin | May 28, 2021

Во сабота, на 29ти со почеток во 12 часот во Нови Сад, Република Србија ќе се одржи меѓународен книжевен фестивал „Поглед од Македонија“.

Организатори на настанот се Здружение на писатели од Нови Сад, извавачка куќа Восток, општина Нови Сад, здружението Зелен културен корнер, како и „Сцена“.

Вкупно 5 млади поети од Битола ќе бидат гости на книжевниот настан и заедно со поетите од Нови Сад ќе ги читаат своите авторски песни на македонски јазик.

Модератор на настанот ќе биде Наташа Бундало-Микиќ.

May be an image of 11 people and text that says 'друштво новосадских книжевника восток 微内ሽ Åpic SAD Grad Novi evropska prestonica kulture 2022 SPIC CORNER RIBARAC ਦਰਰల книжевни фестивалрере UUMMOBILE NS поглед из македониле из програма друштва новосадских книжевника одржане ce сусрет песника 高萬商 из битоле и новог сада y суботу 29.05. од 12 часова на континенту рибарац. гости из македоније cy: искра пенева славица гацова свидерска елена пренцова емель туна Muxajno свидерски песници днк ненад шапона зденка валент белин зоран hepиh безе бордаш мирослав алексий модератор дorahaja: наташа бундало микиһ ΑΓΩΡΑ USARADNJIS: rzka river acology action'

Written by admin

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  Радио Мост – во живо!
  Радио Мост - сите сме различни но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 07
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play