menu Home chevron_right
Новости-Novosti

Потпишување на меморандум за соработка помеѓу „Продукција МОСТˮ и НУ Филмски центар „Вардар филм – Скопјеˮ

Radio Most | November 8, 2021
На наше задоволство, во просториите на НУФЦ „Вардар филм – Скопјеˮ, се оствари успешна средба која резултираше со потпишување на меморандум за соработка помеѓу „Продукција МОСТˮ Белград, застапувана од директорот Бобан Јовановиќ – Антески и НУ Филмски центар „Вардар филм – Скопјеˮ застапувана од директорот Сани Саиди.
На средбата беа договорени меѓусебните потенцијални проекти и делувања во кинематографијата, а кои овој меморандум ги овозможува.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  Радио Мост - сите сме различни, но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  01. Feel my dreams
  Tom Cuffia

  2,50
 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 07
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 06
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 05
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 04
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 03
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 02
  Магдалена Стојмановиќ

 • cover play_circle_filled

  Емисија Мој Збор – 01
  Магдалена Стојмановиќ

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play