menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Радио МОСТ слави една година постоење!

Radio Most | May 24, 2022

На денешен ден, пред точно една година, Радио МОСТ за прв пат беше пуштен во етерот!

Во текот на оваа година, радиото воспостави три музички програми.

Во рамки на работењето на Радио МОСТ дојдоа бројни истакнати и докажани гости. Исто така, веќе имаме направено мрежа од соработници и дописници од многу градови од регионот.

На 24 мај се слави денот на словенската писменост и култура, востановен во името на Светите браќа Кирил и Методиј. Затоа и ние го одбравме овој ден како симбол на нашата мисија, односно ширењето на културата на балканските простори.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play