menu Home chevron_right

горан стефановски


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

„Моето име е Горан Стефановски” на 67-то „Стеријино позорје” во Нови Сад

Radio Most | May 26, 2022

Драмски театар Скопје, со претставата „Се викам Горан Стефановски” во режија на Бранислав Миќуновиќ, ќе гостува на 67-то „Стеријино позорје” во Нови Сад. По повеќегодишна пауза Драмски театар – Скопје се враќа на сцената на Српско народно позориште во Нови Сад со изведба на претставата во меѓународната програма „Кругови”. „Се […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Општина Центар одбележува 70 години од раѓањето на Горан Стефановски

Radio Most | April 27, 2022

Општина Центар ќе одбележи 70 години од раѓањето на еден од најголемите македонски драматурзи и писатели, Горан Стефановски. По тој повод, во 17:30 часот градоначалникот Горан Герасимовски, на „Боемска улица 2″ (спроти слаткарницата „Зафир”), ќе го претстави муралот на Горан Стефановски, исцртан на дел од фасадата на ООУ „Коле Неделковски” […]


MakedonijaMIX RADIO MOSTRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Театарска претстава во чест на Горан Стефановски

Radio Most | March 23, 2022

Преку театарска претстава, посветена на Горан Стефановски, aктерскатa школа на Весна Петрушевска, КМК продукција и Македонскиот народен театар ќе оддадат почит на еден од најзначајните и најизведувани македонски драмски автори воопшто. Горан Стефановски е македонски драмски автор, универзитетски професор и академик. Претставник е на модерната македонска драматургија и автор е […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play