menu Home chevron_right

најава


Radio Most-Радио МостНајави-Najave

Во петок ќе се одржи нова емисија „Мој збор“ / Nova emisija „Moj zbor” biće održana u petak

admin | November 16, 2021

Во петок со почеток во 12.00 часот ќе се емитува нова емисија „Мој збор“. Темата на претстојната емисија ќе биде „Заштита на животните“ а концептот на емисијата ќе биде „двоглед“. Борис ќе биде студиски гост и тој е претставник на Пет шоп „Фауна“, а онлајн врска ќе се воспостави и […]


Radio Most-Радио МостНајави-Najave

Bubnjar Goce Stevkovski današnji gost radija MOST

admin | November 12, 2021

Денеска со почеток во 15 часот, Гоце Стевковски инаку тапанар и претседател на Здружението „Џез музичари од Македонија“ ќе биде гост во студиото на Радио МОСТ. Темата на емисијата ќе биде последниот настап на „Биг бендот“ во Загреб и други музички теми. Danas u 15 h gost radio Mosta je  […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play