menu Home chevron_right

најави


Radio Most-Радио МостНајави-Najave

Во вторник гостува познатиот македонски новинар и писател – Љубомир Грбевски

admin | November 26, 2021

Познатиот македонски новинар, писател и текстописец Љубомир Грбевски ќе биде гост во Радио Мост во вторник со почеток во 14.00 часот. Темата на разговорот ќе биде: „Музикалноста на пишаниот збор“, а интервјуто ќе го води Магдалена Стојмановиќ. Поводот за гостувањето на Љубомир Грбевски ќе биде и најавата за новата радио […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play