menu Home chevron_right

претстава


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Премиера на претставата „Народен непријател” во МНТ

Radio Most | May 9, 2022

Во рамки на одбележувањето на Денот на Европа, вечерва во Македонскиот народен театар премиерно ќе биде изведена преставата „Народен непријател” од норвешкиот автор Хенрик Ибзен, а во режија на Нина Николиќ. Претставата е дел од проектот „Патиштата на хероите” поддржан од програмата на „Креативна Европа”, а во рамките на повикот […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play