menu Home chevron_right

Радио Мост


Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Радио МОСТ слави една година постоење!

Radio Most | May 24, 2022

На денешен ден, пред точно една година, Радио МОСТ за прв пат беше пуштен во етерот! Во текот на оваа година, радиото воспостави три музички програми. Во рамки на работењето на Радио МОСТ дојдоа бројни истакнати и докажани гости. Исто така, веќе имаме направено мрежа од соработници и дописници од […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Во четврток специјална емисија на Радио Мост со членовите на „Република 903“

Radio Most | April 18, 2022

Специјална емисија по повод 50 години од легендарниот настан кај „Езерце“. Гости ќе бидат членовите на „Република 903“ Зоран Павловски-Зоко, Мики Јовановски-Џафер и Гарабет Тавитјан-Гаро. Четврток 21 април во 12 часот на брановите на radiomost.net


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио Мост

ИСТА ШАНСА – Проект за преквалификација и наоѓање работа од дома. Пријавете се!

Radio Most | March 15, 2022

Проектот за преквалификација е на чекор од реализирање. Современата технологија е како вода и оган, добар послушник, но и лош господар на што сме сведоци и самите. Но, ајде да зборуваме за добрите страни на технологијата. Секој од нас има барем еден пријател кој што ви кажува како својата работа […]


MakedonijaНовости-Novosti

Денес е Прочка – Побарајте прошка и проштевајте!

Radio Most | March 6, 2022

Прочка или Велики поклади — ден во православното христијанство на меѓусебно простување помеѓу верниците пред почетокот на Велигденскиот пост. Датата на Прочка се менува во зависност од датата на Велигден, и секогаш е точно на 7 недели пред Велигден. Од верски аспект, Прочка е една од манифестациите на искрената и […]


Новости-Novosti

СРБИЈА: УСПЕШАН РЕФЕРЕНДУМ

Radio Most | January 17, 2022

На референдуму је до 18 часова изашло 25,25 одсто бирача“, рекао је директор Републичког завода за статистику (РСС) Миладин Ковачевић. Он је рекао да очекује да ће излазност бити 32 одсто до затварања биралишта. Укупно 6.510.233 бирача са правом гласа имало је прилику да гласа на једном од 106 бирачких […]


Новости-Novosti

Македонија: Нова влада, нов премиер, нови министри

Radio Most | January 17, 2022

Во новата македонска влада на чело со премиерот Димитар Ковачевски има девет нови имиња, додека 11 беа дел од владата на Зоран Заев, во која Ковачевски беше заменик министер за финансии. Македонското Собрание дозна синоќа ја избра новата влада на чело со Димитар Ковачевски, лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ). […]


Radio Most-Радио МостНајави-NajaveНовости-Novosti

Утринска програма на Радио Мост секој ден од 10 до 12 / Jutarnji program na Radiju Most svakog dana od 10 do 12 časova

admin | November 22, 2021

Започнувајќи од утре, секој работен ден на Радио Мост ќе се емитува утринска програма. Утринската програма ќе трае од 10 до 12 часот, а ќе се следат – вести, временска прогноза, информации, ќе има и разговори и директни вклучување во живо од слушателите. Утринците на Радио Мост се: Бобан Јовановиќ […]


PRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Radio Most od danas u novom studiju, sa novom programskom šemom

admin | November 12, 2021

Вчера со почеток во 11.11 Радио Мост ја започна својата работа во новото студио со нова и конечна програма. Програмата ја сочинуваа бројни гости од различни делови на Балканот и Европа, студиски гости, како и соработници на Радио Мост. Темите на денешната програма беа: Музика, Радио, Историја, Медицина и Медиуми. […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play