menu Home chevron_right

скопје


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Општина Центар одбележува 70 години од раѓањето на Горан Стефановски

Radio Most | April 27, 2022

Општина Центар ќе одбележи 70 години од раѓањето на еден од најголемите македонски драматурзи и писатели, Горан Стефановски. По тој повод, во 17:30 часот градоначалникот Горан Герасимовски, на „Боемска улица 2″ (спроти слаткарницата „Зафир”), ќе го претстави муралот на Горан Стефановски, исцртан на дел од фасадата на ООУ „Коле Неделковски” […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Изложба „Аквизиции – донации 2017-2021“ во МСУ – Скопје

Radio Most | March 31, 2022

В сабота на пладне во Музејот на современата уметност – Скопје ќе биде отворена изложбата „Аквизиции – донации 2017-2021“. Куратор на изложбата е кустос Ива Димовски и кустос соработник Бојана Јанева. На поставката ќе бидат изложени дела, кои музејот ги има добиено по пат на откуп и донација од 2017 […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостUncategorizedНовости-Novosti

Среќна вест од скопската ЗОО: После повеќе од 20 години се родија лавчиња

Radio Most | March 22, 2022

Од скопската ЗОО градина информираа дека после повеќе од 20 години се родија лавчиња, а за вработените, како што велат, ова е една од најубавите работи кои се случиле во Зоолошката градина Скопје. „На Светскиот ден на среќата, со вас споделуваме една најсреќна вест- Во Скопје ЗОО после повеќе од […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play