menu Home chevron_right

Танец


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Вечерва во НОБ традиционален Велигденски концерт на „Танец“

Radio Most | April 19, 2022

Националниот ансамбл за македонски народни игри и песни „Танец“, вечер, во Националната опера и балет, со почеток во 20 часот, ќе го одржи традиционалниот голем Велигденски концерт. На овој гала концерт ќе биде изведена атрактивна играорна и вокално-инструментална програма од различни региони на земјата, на кои се создавало македонското фолклорно […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Концерт на „Танец“ во рамки на 45. „Денови на македонска музика“

Radio Most | April 8, 2022

Во рамки на 45. издание на манифестацијата „Денови на македонска музика“ вечер во Домот на АРМ концерт ќе одржи Ансамблот за народни игри и песни „Танец“. Програмата на концертот е конципирана врз фрагменти, односно избор од автентични фолклорни творби врз кои се темелат познатите кореографии на ансамблот. Опфатени се карактеристични […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play