menu Home chevron_right

ташко георгиевски


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Ново издание на „Црвениот коњ“ од Ташко Георгиевски

Radio Most | April 12, 2022

Во едицијата Современа македонска проза „Матица македонска“ од Скопје објави ново издание на романот „Црвениот коњ“ од Ташко Георгиевски. Со реобјавувањето на ова дело, издавачот ја одбележува десетгодишнината од смртта на познатиот писател. Ташко Георгиевски беше предводник на групата значајни македонски писатели Петар Ширилов, Паскал Гилевски, Иван Чаповски, Ката Мисиркова-Руменова, […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play