menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 12 април

Radio Most | April 12, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 12 април.

Овен
Време е да ги доведете работите во ред.Месечината влегува во хороскопскиот знак Девица, вашиот сектор на секојдневните рутини. Месечината во шестата куќа значи грижа за малите нешта во животот. Ставете се себеси како приоритет и не грижете се како ќе се снајдете. Наместо тоа, погледнете ја вашата рутина како целина и прегледајте ги деталите.

Бик
Ако ја одложувате вашата среќа, подгответе се да го структурирате животот околу рутина што ќе ви помогне да го искористите најдоброто што може да го понуди животот во вашиот свет. Вие заслужувате да играте и да се забавувате. Која е поентата на работата ако немате шанса да уживате во работите што сте ги заработиле?

Близнаци
Близнаци, понекогаш морате да преговарате, а луѓето повеќе ве почитуваат кога ја кажувате својата вистина. Месечината што влегува во Девица носи аналитичка предност во вашиот разговор. Денес можете да разговарате со часови околу која било тема, но тоа не значи дека треба.

Рак
Обидете се да не ги проектирате вашите стандарди на другите. Ги забележувате фаталните недостатоци во друштвото и гледањето на нив може да ја спречи вашата среќа. Она што сметате дека мора да се направи на одреден начин можеби нема да функционира со луѓето околу вас. Потпрете се на вашата емпатична природа денес.

Лав
Денес треба да ги складирате вашите омилени производи. Месечината што влегува во Девица може да ве натера да се шетате по рафтовите за здрава храна на вашата омилена продавница, истражувајќи ги најновите зделки. Ако штотуку добивте некои пари, почестете се.

Девица
Девица, Месечината во вашиот знак може да ве натера да копнеете по совршенство. Од чистење на плакарите до правење добро дело со носење на вашата нежно користена облека до најблиското место за донации, ќе ја фатите бубачката за чистење и ќе сакате сè да биде во ред.

Вага
Пишувајте позитивни мисли на места каде што можете редовно да ги читате. Месечината во Девица може да ве натера да ги издвоите сите работи што не ви се допаѓаат кај себе и во вашата околина. Но, не одете таму со мислите, наместо тоа фокусирајте се на големата слика.

Скорпија
Месечината е во вашиот сектор за пријателство и ви дава поттик да поставите високи стандарди за себе. Затоа, отфрлете ги токсичните пријатели и пронајдете нови луѓе со кои сакате да бидете околу себе. Зошто да се задоволите со помалку кога заслужувате подобро?

Стрелец
Стрелец, денес можеби ќе треба да направите компромиси. Вашата потреба за слобода е во спротивност со вашите одговорности. Денес, може да се чувствувате во искушение да ги намалите стандардите, но вашето его нема да ви дозволи да се лизнете затоа што сакате да останете на врвот.

Јарец
Престанете да одолговлекувате, особено ако станува збор за проект или образование. Наместо тоа, пополнете ги и поднесете ги вашите апликации и пречкртајте ги ставките од списокот со задачи што ви помагаат да ги завршите вашите обврски. Дали треба да остварите телефонски повици? Денес можеби ќе ги добиете одговорите што ви се потребни.

Водолија
Дури и ако вашето здравје е во врвна форма, добра идеја е да ја поставите вашата волја во сите прашања поврзани со наследството за кои сте размислувале. Подобро е да се подготвите однапред и дури и да не ви треба сега.

Риби
Риби, романтиката денес игра огромна улога во вашиот живот. Затоа, иако можеби копнеете за забава и да направите нешто разиграно, најдобро е да се држите до она што треба да се направи за да му покажете поддршка на вашиот партнер.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play