menu Home chevron_right

PRODUKCIJA MOST


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

СЕНЗАЦИЈА ВО ПАЛЕРМО: Македонија ја победи Италија, ќе може ли против Португалија за светско првенство?

Radio Most | March 25, 2022

Со голот на Александар Трајковски во последните минути од натпреварот, Македонија ја победи Италија во Палермо и ќе игра против Португалија, меч кој треба да и обезбеди пласман на Македонија на Светското првенство во Катар. Македонија направи сензација среде Палермо, ја победи Италија на нејзин терен и дојде на само […]


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 25 март

Radio Most | March 25, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес! Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 25 март. Овен Вашата главна предност е што вашите соработници немаат доволно знаење, искуство или храброст да ви се спротивстават. Искористете го тоа, но не бидете строги со нив. Против ваша волја треба да се соочите со […]MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Бреговиќ: Бијело дугме за Тито свиреше само пет секунди

Radio Most | March 24, 2022

Фронтменот на веројатно најпопуларната југословенска рок група „Бијело дугме“, Горан Бреговиќ, во една прилика зборуваше околу политизацијата на музиката и опиша како изгледал настапот на „Бијело дугме“ пред претседателот на СФРЈ, Јосип Броз Тито. За време на постоењето на Југославија, бендот „Бијело дугме“ имал репутација дека е државен проект, односно […]


PRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостSRBIJAНовости-Novosti

Dan kada je Satana Ad preselio u Srbiju-24-03.1999.godine

Radio Most | March 24, 2022

”…Posilili se ljudi. Pogordili se zbog dela ruku svojih: zbog svojih gradova, drumova, železnica, parobroda, parnih plugova, električnih mašina, podzemnih i podvodnih i vazdušnih mašina, pogordili se veoma. I uzdigli sebe iznad Boga Svevišnjega, i počeli obožavati sami sebe i svoju kulturu: Aj, braćo, novi Navukodonosori digli nas iznad prestola […]


PRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостSRBIJAНовости-Novosti

Амбасадорка Јовановић уручила награде најбоље пласираним средњошколцима у пројекту „Упознајте Србију“

Radio Most | March 24, 2022

У оквиру пројекта ”Упознај Србију”, Српска заједница у Македонији је један део пројекта, у сарадњи са википедијанским удружењем ГЛАМ МАКЕДОНИЈА реализовала у такмичарском духу младих Википедијанаца, који су од 20. јануара, до 20. фебруара 2022 уређивали теме о Србији, преводећи текстове са Википедије на српски и на македонски језик. Одазив […]


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 24 март

Radio Most | March 24, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес! Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 24 март. Овен Ако вашите чувства се пред гласот на разумот, сигурно има добра причина за тоа. Контактирајте со личност која ве поттикнува да се изразувате креативно или со добро расположение, посветете се на вашите деловни интереси. […]


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Какво нумеролошко значење има вашиот куќен број

Radio Most | March 23, 2022

Сигурно сте слушнале за личен број, кој се добива со додавање на датумот на вашето раѓање, а кој кажува многу за вашата личност. Има и „куќен број“ кој има и нумеролошко значење. Куќниот број е добиен на ист начин како и личниот број, т.е. со собирање на цифрите од бројот […]


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Специјална емисија во сабота за Симеон Иванов Канго на Радио Мост

Radio Most | March 23, 2022

Во сабота, на 26 март, по повод четири години од смртта на македонскиот уметник и музичар Симеон Иванов Канго, Радио Мост ќе емитува специјална емисија посветена на животот и работата на овој несекојдневен уметник. Симеон Иванов Канго остави голема трага и свој печат во културата и уметноста. Слушајте ја емисијата […]


MakedonijaPRODUKCIJA MOSTPRODUKCIJA MOSTНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 23 март

Radio Most | March 23, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес! Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 23 март. Овен Избегнувајте себични и лути личности, кои можат да ви зададат стрес и да ги надополнат вашите проблеми. Финансиски, ќе има подобрување како што ќе напредува денот. Изградете ја вашата моќ преку позитивно размислување и […]This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  Радио Мост - сите сме различни, но делиме исти вредности

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play