menu Home chevron_right

изложба


MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

Изложба „Аквизиции – донации 2017-2021“ во МСУ – Скопје

Radio Most | March 31, 2022

В сабота на пладне во Музејот на современата уметност – Скопје ќе биде отворена изложбата „Аквизиции – донации 2017-2021“. Куратор на изложбата е кустос Ива Димовски и кустос соработник Бојана Јанева. На поставката ќе бидат изложени дела, кои музејот ги има добиено по пат на откуп и донација од 2017 […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play