menu Home chevron_right

концерт


MakedonijaНајави-NajaveНовости-Novosti

Концерт „Теремин-вокс фантазија” во Филхармонија

Radio Most | April 28, 2022

Во Камерната сала на Филхармонија вечер ќе се одржи концертот „Теремин-вокс фантазија”. Како солистка на теремин ќе настапи Ива Дамјановски, а настапуваат и Маријана Николовска – пијано и Татјана Петрушевска – обоа, Мартин Димитров и Марија Трајковска – виолина, Илза Бафтиари – виола и Паскал Краповски – виолончело. На програмата […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Вечерва во НОБ традиционален Велигденски концерт на „Танец“

Radio Most | April 19, 2022

Националниот ансамбл за македонски народни игри и песни „Танец“, вечер, во Националната опера и балет, со почеток во 20 часот, ќе го одржи традиционалниот голем Велигденски концерт. На овој гала концерт ќе биде изведена атрактивна играорна и вокално-инструментална програма од различни региони на земјата, на кои се создавало македонското фолклорно […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

„Меморија“ најави голем концерт во Скопје

Radio Most | April 13, 2022

Легендарната поп рок група „Меморија“ на прес конференцијата, денес, во ресторанот „Пелистер“ го најавија својот концерт кој ќе се одржи на 11 јуни на стадионот на АРМ во Скопје. Членовите на некогаш популарната група пред новинарите одговаараа за тоа како е осмилсен целиот концерт,за тоа кои ќе им бидат специјални […]


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Концерт на „Танец“ во рамки на 45. „Денови на македонска музика“

Radio Most | April 8, 2022

Во рамки на 45. издание на манифестацијата „Денови на македонска музика“ вечер во Домот на АРМ концерт ќе одржи Ансамблот за народни игри и песни „Танец“. Програмата на концертот е конципирана врз фрагменти, односно избор од автентични фолклорни творби врз кои се темелат познатите кореографии на ансамблот. Опфатени се карактеристични […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play