menu Home chevron_right

Нивес Тигањ


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

30 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Македонија и Хрватска

Radio Most | March 30, 2022

По повод јубилејот 30 години дипломатски односи, министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари пригодна средба со амбасадорката на Република Хрватска во нашата земја, Нивес Тигањ, соопштија од МНР. „Северна Македонија е горда на успешната соработка со Хрватска, во која гледаме искрен и посветен пријател, не само во негувањето на […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play