menu Home chevron_right

Предраг Пеца Поповиќ


Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

ХРОНИЧАРОТ НА ЕДНИ ПОУБАВИ МУЗИЧКИ ВРЕМИЊА Интервју со легендарниот Предраг Пеца Поповиќ

Radio Most | May 30, 2022

Предраг Пеца Поповиќ повозрасните го паметат како еден од најпознатите и највлијателни музички новинари на поранешна Југославија. Тој е некогашен уредник на култните списанија „Џубокс“ и „Рок“, со кои растеа тинејџерите во Југославија. Поповиќ, кој како музички новинар остави важен белег на регионалната сцена, како критичар и хроничар, во неколку […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play