menu Home chevron_right

Скопски Брас фестивал


MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

„Скопски Брас фестивал“ – новите искуства имаат лимен звук

Radio Most | May 27, 2022

Од 3 до 5 јуни со почеток од 20 часот, во „НУ Филхармонија“, ќе се одржи единствениот фестивал кој го прославува звукот на лимените дувачки инструменти и има за цел да ја истакне и промовира нивната улога во музиката – „Скопски Брас фестивал“. Фестивалот ќе го отвори камерниот оркестар „Les […]


That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play