menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНајави-Najave

„Меморија“ најави голем концерт во Скопје

Radio Most | April 13, 2022

Легендарната поп рок група „Меморија“ на прес конференцијата, денес, во ресторанот „Пелистер“ го најавија својот концерт кој ќе се одржи на 11 јуни на стадионот на АРМ во Скопје.

Членовите на некогаш популарната група пред новинарите одговаараа за тоа како е осмилсен целиот концерт,за тоа кои ќе им бидат специјални гости ,акко и за идејата бендот повторно да се обедини.

Концерот на „Меморија“ ќе се одржи под отвоверно небо,а публиката ќе ужива во нивните хитови како “Нена“,“Оган под ѕвездите“, Одам засекогаш“ и други. Билетите се веќе во продажба во “Купи карти за се“ и во „Југотон“ во ГТЦ Скопје.

Извор: Style

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play