menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 11 април

Radio Most | April 11, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 11 април.

Овен
Денес важно е да не зборувате премногу за вашите деловни намери. Некој од вашите колеги или соработници може погрешно да ги протолкува вашите намери. На љубовно поле нема потреба да се гради илузија на емоционална среќа. Едноставно понекогаш кога сакате работи што изгледаат далеку од сегашната перспектива. Потребна ви е поддршка, разговарајте со пријател.

Бик
Некој ви ја нарушува концентрацијата на работа. Обидете се да најдете начин како да ја контролирате импулсивната страна на вашата природа. Време е да ги земете работите во ваши раце. Некој од вашето семејство се обидува да ви каже нешто. Бидете присутни во семејните случувања. Обрнете внимание на новите настани кои го загрижуваат вашиот парнер. Избегнувајте напорни разговори или конфликтни ситуации.

Близнаци
Некој ги оспорува вашите идеи на работа. Потребна ви е позитивна средина и подобра смисла за деловни преговори. Денес не избрзувајте со одлуките. Во љубовта некогаш премногу импулсивно го изразувате незадоволството пред вашата сакана личност. Покажете дека имате разбирање и трпение. Важно е да го одржувате вашето позитивно расположение.

Рак
Бидете малку повнимателни на работа. Важно е да воспоставите здрава конекција со вашите соработници со кои имате слични идеи и интереси. Нема потреба да се спротивставувате на блиска личност или да ги кршите непишаните правила на заедничкиот живот со вашиот партнер. Важно е да се постигне емоционална интимност. Денес избегнувајте претерување во секој поглед или посегнување по стари лоши навики.

Лав
Имате добра идеја и јасна визија, но свесни сте дека мора да поминете низ различни тест ситуации од вашите претпоставени. Не ја потиснувајте вашата интуиција. Ако вашите чувства се во согласност со гласот на разумот, постапете како што ви кажува совеста и верувајте си малку повеќе. Нема причина да се чувствувате виновни во друштво на саканата личност. Ќе ви годи мала забава и релаксација.

Девица
Ако некој ве оптоварува со дополнителни барања на работа, променете ги вашите сегашни критериуми. Подобро е да ги замолчите негативните страсти отколку да се вклучите во нова дискусија со блиска личност. Денес бидете мудри, не зборувајте повеќе од потребното и избегнувајте стресни ситуации. Ќе се чувствувате добро.

Вага
Обидете се да не обрнувате премногу внимание на нечии коментари. Сè што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток на вашите соработници и претпоставени. Размислете како да го привлечете вниманието на вашата сакана личност. Мала прошетка или романтична вечера за двајца ќе ви го подобри расположението. Покажете иницијативна, доволно сте имагинативни.

Скорпија
Дизајнирајте го вашиот пристап внимателно и не кажувајте „погрешни зборови“ кои можат да се толкуваат на двосмислен начин. Ќе уживате во семејниот живот или во средбата со некој стар пријател. Делувате позитивно, одржувате самодоверба и добар импулс, тоа ќе ги избрише сите сомнежи кои веќе некое време ја мачат вашата сакана личност.

Стрелец
Јасно ви е дека не можете да ги остварите своите намери без нечие присуство или влијание. Нема причина да ги преценувате вашите можности на деловно поле. Делувате напнато и често го менувате расположението. Покажете повеќе трпение пред барањата на вашиот парнер. Не избрзувајте со вашите одлуки. Најдете време да излезете или да се сретнете со блиски пријатели, тоа ќе ви помогне.

Јарец
Знаете да препознаете добра можност на деловната сцена и да направите добар избор. Вашата амбициозност ги плаши колегите кои не ве обожаваат. Можете да креирате комбинација од различни комбинации. Не дозволувајте вашиот партнер премногу да се оддалечува од заедничките теми кои ви се важни. Направете сè што е потребно за да го подобрите расположението на саканата личност. Во одлична психофизичка форма сте.

Водолија
Важно е да ја задржите присебноста на работа и да ги исправите грешките од минатото. Размислете на кого можете да му се обратите за помош. Светот околу вас изгледа многу подобро или поубаво кога сте во позитивна средина и со блиска личност. Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“.

Риби
Непромисленоста или помислата да се биде над другите е класичен пример за прекумерно самољубие. Тоа може само да ви го зголеми бројот на непријатели. Ставете се на местото на другите. Во љубовта нема потреба да ги преувеличувате вашите желби и интереси пред саканата личност. Не сте сами во таа врска. Избегнувајте конфликти и стресни ситуации.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play