menu Home chevron_right
Најави-NajaveНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 19 мај

Radio Most | May 19, 2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 19 мај.

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен
Игнорирајте ги коментарите на соработниците кои се обесхрабруваат. Потпрете се на себе и на своите способности и навреме ќе ги завршите обврските. Добро се чувствувате и задоволни сте од вашата врска. Треба малку повеќе да ја цените поддршката на партнерот, бидејќи се секогаш тука кога ви се потребни.

Бик
Дозволете си одредена доза на моќ со намера да оставите позитивен впечаток кај соработниците или вашите претпоставени. Доколку моментално сте слободни, обрнете внимание на личноста во знакот Лав и конечно покажете ѝ како се чувствувате. Нема што да чекате. Колку повеќе чекате, толку поголеми се шансите да ја изгубите.

Близнаци
Ќе добиете шанса да ја поправите грешката од минатата недела. Не двоумете се, вложете труд сега и создадете плодна почва за оваа недела. Изгледате отсутно и незаинтересирано, а партнерот ве обвинува за тоа. Покажете малку иницијатива и оптимизам, вложете енергија и внимание во врската.

Рак
Денес ќе добиете важни вести од соработник во знакот Овен. Останете доследни на вашите намери и не ја злоупотребувајте довербата на работодавачот. Поканете личност која веќе некое време го привлекува вашето внимание на романтичен состанок. Не чекајте посебна пригода или прилика, направете го тоа веднаш. Нема време за чекање.

Лав
Денеска успешно ќе се решат несогласувањата кои постојат во однос на деловните соработници. Имате посебна поддршка од постар колега. Партнерот се чувствува запоставено, па предложете му да излезете заеедно и да разговарате. Вашиот влог ќе го задоволи вашиот партнер и ќе ве потсети зошто сте во врска.

Девица
Имате лошо чувство кога ги проценувате деловните можности. Денеска ќе биде неизбежна дискусија со колега, но може да придонесе за смирување на ситуацијата. Искрено изразете ги своите чувства пред саканата личност. Потрудете се да ги усогласите заедничките желби и потреби и ќе уживате.

Вага
Денешниот работен ден ќе помине добро, исто како што очекувавте. Ќе бидете горди на вашиот личен придонес. Продолжете да се обидувате. Насочете ги своите мисли и чувства кон саканата личност и очекувајте прекрасна вечер. Ќе бидете исполнети со емоции кои ќе бидат незаборавни.

Скорпија
Инспирирани сте од креативни идеи и предлагате корисно решение на вашите соработници. Се грижите да бидат прифатени, па се трудите да ги убедите другите во тоа. Некој води љубов со вас и директно ви дава до знаење што мисли и чувствува. Нема да одолеете. Само треба да препознаете кој е.

Стрелец
Личност во знакот Рак ќе предложи деловна соработка. Согласете се со условите и искористете ја можноста што ја чекавте. Ова е вистинско време да ѝ пријдете на личноста која ви се допаѓа. Нема да одолее на вашиот шарм и духовитост, денес може да биде ваш ден и да го раскажувате на внуците.

Јарец
Не дозволувајте одредени коментари да ве исфрлат од рамнотежа денес. Обидете се да се контролирате бидејќи некој намерно ве провоцира и се обидува да ви наштети. Донесовте погрешна одлука и сега се каете. Јавете се на вашата сакана и обидете се да ја поправите грешката, и се ќе биде во ред.

Водолија
Не сте најдобро расположени и обврските ќе ги одложите за следниот ден. Обидете се да се концентрирате и внимавајте да не направите грешка. Страсната врска во која се наоѓате запаѓа во сериозна криза. Не префрлајте ја одговорноста на партнерот, туку преземете иницијатива и решете ги сите проблеми.

Риби
Пред крајот на денот ќе имате разговор со работодавецот. Прифатете ја понудата и гледајте ја како можност за напредување. Задоволни сте и делувате неодоливо на околината, но конечно мора да донесете одлука чија понуда ја прифаќате. Не можете да одолговлекувате и да си играте со нечие срце.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play