menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 20 април

Radio Most | April 20, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 20 април

Овен
Потребата да погледнете во себе е особено силна денес. Можеби треба да направите избор ри сакате да побарате секакви надворешни совети за да биде правилен. Иако може да се сомневате во вашите инстинкти кога станува збор за иднината, длабоко во себе веројатно веќе знаете што сакате да правите. Нема ништо лошо во тоа да се фокусирате на тој мал глас внатре наместо на муабетот надвор.

Бик
Можеби ќе откриете нешто ново и позитивно што некој го кажал за вас во минатото, а овие свежи информации може да помогне да се смират некои сомнежи кои сте ги имале. Дознавање за комплиментите од врсниците може да ја изгради вашата сигурност и самодоверба – иако би можеле да станете малку опседнати со она што било кажано. Сепак, мора да останете приземјени за да постигнете успех.

Близнаци
Може да дојде исцелување за рана на која сте можеле да заборавите. Можеби сте имале тешка интеракција што влијаела на вашата репутација во минатото. Оваа ситуација може да отежне да им верувате на другите дека ќе ве поддржат. Наместо да го ставате вашиот извор на валидација во група луѓе, обидете се да ја пронајдете довербата во себе.

Рак
Може да се чувствувате како да сте заглавени, било на работа или на друго место кое бара целосно внимание. На крајот, можеби сè што сакате е да поминете време со вашите пријатели или други луѓе кои ве сакаат. Не грижете се, добрите времиња повторно ќе се вратат. Добро е да имате рамнотежа во сите работи, работата е важна, но и да се одморите и да се забавувате е исто така важно.

Лав
Денеска може да се сомневате во вашите способности, поради што сакате да се скриете од центарот на вниманието. Сепак, ова веројатно не е добро време да останете во сенка. Можеби ќе ви биде побарано да преземете лидерска улога многу наскоро. Наместо да се извадите од трката уште пред да започне, пробајте и видете како е пред да кажете дека не е за вас.

Девица
Можеби е време да се збогувате со блиска врска. Веројатно ова е личност која некогаш била голем дел од вашиот живот, а сега се одвојува од вас. Обидот да разберете како да се чувствувате за нивното бавно исчезнување од вашите редовни пријателства може да биде збунувачко. Потсетете се дека луѓето можат да се раздвојуваат со текот на времето, а понекогаш и да растат заедно во иднина.

Вага
Зборовите можат да лекуваат. Можеби ќе треба да се каже нешто помеѓу вас и друга личност, некој значаен или некој со кој сте многу блиски. Оваа тема би можела да биде емотивно напната за зборување, но веројатно нема да можете да се движите напред додека сè уште виси во воздухот. Не двоумете се да го стегнете заби и да го завршите. Вистинските врски треба да можат да издржат ваква дискусија.

Скорпија
Можеби денес се грижите за некој друг, додека поминуваат време со вас, наеднаш може да им треба голема услуга или да заболат од болест која бара некој да биде таму за да им помогне, па дури и едноставно да им ја држи раката во тешките моменти. Оваа ситуација може да заврши со потреба од жртва од ваша страна – веројатно не голема, но можеби нема да биде забавно.

Стрелец
Можеби сте пореактивни од вообичаено, дури и членовите на семејството може да ве нервираат, со или без значење. Вашиот темперамент може лесно да се вжешти кога некој ќе каже нешто што ве потсетува на несреќен настан од минатото, но обидете се да изброите до десет пред да го дадете вашиот одговор.

Јарец
Можеби ќе го ослободите стравот поврзан со вашето семејство. Време е за да имате тешки разговори со членовите на семејството, потенцијално да им дозволите да знаат работи што никогаш претходно не сте се чувствувале удобно да им ги кажете. Најверојатно ќе ја зголеми вашата самопочит откако ќе завршите и ќе си докажате себеси дека можете да го направите тоа.

Водолија
Можеби е тешко да се донесат одговорни одлуки во моментов. Вашите пари би можеле да се трошат преку секакви забавни набавки што ви го привлекуваат вниманието. Полесно од вообичаено е да се претера со трошењето во овој момент, а држењето до буџетот може да ви помогне. Пред да донесете некакви избрзани одлуки денес, потрудете се навистина да размислите за тоа.

Риби
Јавен емотивен момент или ширење на непријатна гласина за вас на работа може многу да ви тежи на ум. Држете ја главата високо и знајте дека ваквото однесување не мора да е во ред со вас, на крајот на краиштата, вие не сте шега и не заслужувате да ве третираат така. Не треба да одговарате на ничие задевање со одмазда или лутина, но можете да поставите цврсти граници.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play