menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 20 мај

Radio Most | May 20, 2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 20 мај.

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен
Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации. Понекогаш причината треба да се исклучи разумот и да верувате на интуицијата. Слушајте се себеси и оставете ги вашите чувства да излезат на површина. Поминете го денешниот ден во мир и тишина, ќе уживате.

Бик
Имате убедливи докази, но на некои од соработниците не им е грижа што вистината ќе излезе на виделина. Не очекувајте прекумерна поддршка од вашата околина. Премногу сте погодени од нечие однесување или ненадејна одлука. Се обидувате да ја задржите присебноста и да го потиснете вашето емоционално незадоволство.

Близнаци
Се грижите да оставите добар впечаток кај колегите. Со брилијантна интелигенција покажете ѝ на околината дека имате многу квалитети. Романтичниот интерес планира интересна или романтична забава за двајца. Опуштете се во блиско друштво и уживајте во вашиот свет на интимност.

Рак
Изгледате нестрпливо, но засилената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклоност. Лош период, ќе помине. Важно е да дејствувате верно на она што го чувствувате. Ваквиот пристап ќе ви донесе големо олеснување. Нема причина да изберете улога што не ви одговара во врската.

Лав
Добро сте расположени и верувате дека постои решение за ефективно да го постигнете она што другите не можат. Самодовербата што ја чувствувате има позитивно влијание врз вашата околина. Нема потреба да тестирате нечие трпение или емоционална наклонетост. Понекогаш е потребно да се жртвувате за да опстане љубовта.

Девица
Слушајте внимателно нечиј коментар бидејќи е важно да научите добра лекција за деловните односи. Ќе мора да попуштите пред нечии барања. Се полните со сомнежи додека го анализирате однесувањето на вашиот партнер. Ви се чини дека блиската личност изгледа задоволна без добра причина.

Вага
Вие сте во тренд и пред другите. Вашете знаење ќе биде корисно и за колегите. Одговорете потврдно на новите идеи предложени од вашите соработници. Потребна ви е соработка. Имате добро емотивно претчувство, а љубовната игра е најубава кога во неа учествуваат двајца избраници. Играјте и надевајте се на љубов.

Скорпија
Некој во вас поттикнува креативна енергија и дополнителна мотивација за работата што ја работите. Вашата околина игра позитивна улога во различни ситуации. Не можете да одолеете на новите емотивни предизвици. На партнерот му изгледате шармантно и привлечно. Искористете го вашиот шарм.

Стрелец
Во добра форма сте професионално. Не двоумете се пред различните деловни предизвици предложени од вашите соработници. Секогаш постои добар начин да го израдувате или усреќите вашиот партнер. Денес е вистинскиот ден да му се посветите на партнерот за да им го направите меракот и да им покажете колку ви значат.

Јарец
Потребни ви се сигурни информации за појасно да ги дефинирате вашите долгорочни цели во деловната соработка. Имате позитивна улога во заедничкото дејствување. Нема потреба да ги потиснувате вашите чувства или намери. Партнерот добро знае како може да ве направи среќни или да ве задоволи.

Водолија
Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видлива корист. Наместо да ги надмудрувате оние што не размислуваат, подобро е да направите конкретен потег. Саканата личност го анализира вашето однесување и наоѓа разни замерки, но вие немате доволно трпение да слушате критики.

Риби
Некој се обидува да ве доведе до нивното решение, но вие сте доволно промислени и вешто ја избегнувате деловната замка или состанокот што ве обврзува на дополнителна отстапка. Мудро заобиколете одредена тема или ситуација која некому не му се допаѓа. Не ги потценувајте способностите на партнерот.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play