menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 22 март

Radio Most | March 22, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ова е дневниот хороскоп за 22 март 2022 година.

Овен

Денес во фокус ќе ви бидат некои деловни соработници. Но, кога работниот ден ќе заврши, ве очекува убава и хармонична атмосфера со вашиот партнер. Слободните ги очекува запознавање со интересна личност во знакот Вага. Бидете отворени во комуникацијата, никогаш не знаете што може да се случи.

Бик

Доколку имате соработка со странство или вашата работа вклучува работа со финансии, овој ден може да ви донесе голем успех. Биковите кои се во брак или врска ќе уживаат во хармонија и ќе ја почувствуваат стабилноста што толку долго ја посакуваа. Поминете повеќе време со партнерот и во кругот на семејството. Ќе се чувствувате добро.

Близнаци

Доколку сте аплицирале за нова работа, постои можност да се вработите, но не под условите што ги очекувавте. Слободните Близнаци денес можат да запознаат една фатална Вага која веднаш ќе го привлече вашето внимание. На повидок е нова љубовна авантура за која долго сонувавте.

Рак

Денешните аспекти изгледаат предупредувачки, бидејќи некои гласини и интриги можат да допрат до вас. Денес можете да дознаете дека еден од вашите соработници долго време ви работел зад грб. На љубовно поле пак, денеска ве очекува многу убав и романтичен ден. Љубовта ќе ви ги растргне сите облаци.

Лав

Овој ден на сите Лавови им носи многу важна средба или проширување на деловната соработка со соработници од странство. Долколку сте во врска може да очекувате дополнително зближување со партнерот. А, слободните Лавови ќе сфатат дека се подготвени за ново поглавје во љубовта.

Девица

Девиците кои се занимаваат со креативна работа, ги очекува голем успех. Ако пишувате, вашиот труд ќе биде забележан од важни луѓе. Овој ден ќе ви доносе многу позитивна енергија. Пролетта ви носи нов бран емоции. Девиците кои се во брак ќе уживаат во хармонијата и топлината во својот дом.

Вага

Доколку сакате да ја смените работата, овој ден е одличен за преговори на таа тема. Слободните Ваги може да се впуштат во авантура со еден неодоливо привлечен Лав. Вагите кои се во врска, пак, денес може да се соочат со некои проблеми и недоразбирања со партнерот.

Скорпија

Денес ќе слушнете некои важни вести од деловните соработници. Постои можност однапред испланираниот план да треба да го прилагодите на некои нови околности. Скорпиите денес можат да имаат посебен ден на љубовен план. Ве очекува бурна љубовна авантура со личност во знакот Бик или Рак.

Стрелец

Доколку сте незадоволни од вашата работа, денес можете да се активирате во однос на менувањето на работните места, бидејќи планетите се на ваша страна. Доколку сте во врска, денес вашиот партнер може да ви приреди убаво изненадување. Слободните пак, ги очекува ново познанство преку пријатели.

Јарец

И покрај тоа што преговорите можат да бидат доста тешки, вие успешно ќе ги презентирате вашите идеи и вашите деловни предлози ќе бидат прифатени. Ова ќе ви донесе долгорочен договор. Јарците кои се во брак можат да поминат низ љубовна криза. Не кревајте раце, фаза е, ќе помине. Во наредниот период ве очекува голем пресврт на љубовен план.

Водолија

Ве очекува голема промена на деловно поле. Не донесувајте избрзани одлуки. Слободните Водолии може да се соочат со нови љубовни маки. Може да се најдете во ситуација да ви се допаѓаат двајца луѓе во исто време. Морате да бидете свесни дека само времето ќе ја реши оваа дилема.

Риби

Веќе некое време се обидувате да ги решите проблемите на работа. Но, некои работи не зависат само од вас. Не потпирајте се на гласини, директно разговарајте со вашиот претпоставен. Во љубовта ве очекува интересна авантура која ќе ве помести од место. Рибите кои се во брак ги очекува важен разговор со партнерот.

Извор: slobodenpecat.mk

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play