menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 23 мај

Radio Most | May 23, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 23 мај.

Овен
Со неколку добри потези, можете да направите повеќе од вашите соработници или деловни конкуренти. Следете ги правилата дека не треба премногу да зборувате за успехот, туку дека треба успешно да дејствувате на различни страни. Некој сѐ повеќе ве возбудува и ви го привлекува вниманието. Избегнувате да ја признаете вашата емоционална слабост.

Бик
Ситуацијата на деловната сцена ја толкувате на свој начин, притоа упорно игнорирајќи ги настаните кои не се вклопуваат во вашата проценка. Не треба да поттикнувате негативен тон во однос на соработниците. Ако вашиот партнер нема доволно разбирање за вашите потреби, не дозволувајте да се формира нов емотивен ѕид меѓу вас.

Близнаци
Не е тешко да направите добар избор во ситуација кога ви се нудат интересни идеи или кога соработниците даваат значителна поддршка. Секогаш има поуспешен и поубав дел од реалноста. Изгледате самоуверени и расположени. Наспроти вас, партнерот изгледа вешто го крие своето емотивно незадоволство. Проверете го вашето претчувство на време.

Рак
Не можете целосно да ги реализирате вашите деловни планови, но имате одлична идеја за избор на најдобрите решенија. Треба да ги усогласите вашите интереси со соработниците кои можат да ви доверат нова улога. Се обидувате да се оттргнете од сентименталното расположение, но во исто време често размислувате за нечие отсуство.

Лав
Нема потреба да се оптоварувате со нечија приказна или да се грижите за понатамошните перспективи во деловната соработка. Околината ви помага заедно да успеете, а некој се труди да ви обезбеди подобри материјални услови. Доброто чувство кое го имате навестува возбудлива забава или нова емотивна средба.

Девица
Можете да интерпретирате нечија порака на различни начини, затоа обидете се да ја видите позитивната страна. Важно е да ги завршите деловните обврски во предвидениот рок. Пред да прифатите нечија емотивна игра, важно е да се запознаете со сите основни правила на однесување. Обрнете внимание на вашите основни потреби.

Вага
Нема причина да се споредувате со околината или да започнете нова дискусија. Важно е да ги почитувате вашите морални принципи. Не треба да се докажувате пред луѓе кои применуваат различни критериуми за успешен бизнис. Инсистирањето на прекумерни барања од партнерот моментално има некои негативни ефекти.

Скорпија
Верувате во верзијата која одговара на вашите потреби, па не ги проверувате новите информации кои влијаат на деловната соработка. Загубата со која се соочувате не треба да влијае на вашето расположение. Доколку сте слободни, повнимателно анализирајте ја личноста која ви се допаѓа или привлечете го вашето внимание.

Стрелец
Нема причина да ја обвинувате вашата околина за деловни неуспеси или да се судрите со личност која ужива голема популарност меѓу соработниците. Проценете го моментот за акција. Партнерот, за разлика од вас, полесно ги решава личните дилеми и заедничките проблеми. За жал, нечие самоуверено однесување ве става во инфериорна позиција што ве кочи.

Јарец
Се грижите да ги потврдите вашите практични вештини пред соработниците, но сепак не можете да се одлучите за најдоброто решение. Не дозволувајте нечии зборови или нови услови да ве потресат. Во љубовната врска добро се знае која улога кому припаѓа. Натерајте го партнерот да ги исполни вашите очекувања. Бидете доволно категорични за да добиете што сакате.

Водолија
Ви недостасува очекуваното ниво на доверба во одредени соработници, па не зборувате премногу за вашите деловни планови. Чувајте дополнителни мерки на претпазливост, бидејќи погрешниот потег создава деловна загуба. Во средбата со саканата личност, премногу се потпирате на својот ум и ги потиснувате чувствата, а со тоа непотребно провоцирате.

Риба
Врз основа на блиц информации, доаѓате до заклучок дека ви претстојат одлични деловни резултати. Важно е да се потпрете на вашиот практичен дух и да одржувате добри односи со соработниците. Ако сакате поголем емотивен подем, направете сѐ што е потребно за да привлечете нечие внимание или да го инспирирате вашиот партнер да се забавува.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play