menu Home chevron_right
MakedonijaPRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 24 март

Radio Most | March 24, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес!

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 24 март.

Овен
Ако вашите чувства се пред гласот на разумот, сигурно има добра причина за тоа. Контактирајте со личност која ве поттикнува да се изразувате креативно или со добро расположение, посветете се на вашите деловни интереси. Чувствувате зголемена емотивна екстаза во нечија близина и ви се допаѓа новата улога. Понекогаш и тие „чудесни желби“ можат да се остварат, само важно е работите да се нарекуваат со „вистинското име“.

Бик
На средбите со соработниците делувате промислено и барате попрактични решенија за заедничките дилеми. Немојте да бидете премногу наметливи, оставете ги другите да зборуваат за вашите способности или во ваша корист. Покажете дарежливост пред саканата личност. Избегнувајте ривалска врска или „љубовни боцки“ кои непотребно ве раздвојуваат. Дури и кога размислувате поинаку, тоа не треба да доведе до конфликт.

Близнаци
Доколку сте премногу нурнати во улогата на „дежурен критичар“, треба да се соочите со некои негативни реакции кои доаѓаат од вашите соработници. Не можете секогаш да влијаете на нечие мислење или однесување, прифатете ги реалните можности. Избегнувајте ситуации кои изгледаат премногу провокативни или личност која не одговара на вашите емотивни афинитети. Треба да имате доза на самоконтрола и претпазливост.

Рак
Понекогаш е тешко да се признае личен пораз пред соработниците, но на тој начин добивате нова можност да ги остварите своите намери. Можеби вашите идеи нема да можат да оживеат без нечие практично водство и поддршка. Повнимателно анализирајте ги новите пораки што ги добивате од вашиот партнер. Не игнорирајте нечии зборови или емотивно предупредување, само затоа што не ви се допаѓа она што го слушате.

Лав
Договорот со една личност ве обврзува на одредена дискреција. Сепак, имате различни идеи, па ја отфрлате споредната улога во деловно-финансиската соработка. Партнерот изгледа незадоволен и се чини дека не сака да ги коментира вашите барања. Понекогаш сакате повеќе од можното, прилагодете ги вашите критериуми.

Девица
Вашата деловна стратегија не остава доволно убедлив впечаток на одредени соработници или на една „влијателна“ личност. Сè што треба да направите е да прифатите компромисно решение. Нема причина да го криете своето незадоволство од личност која добро ве познава, потребна ви е нечија искрена поддршка. Со потиснување на чувствата, само поттикнувате уште поголема напнатост.

Вага
Против ваша волја се вклучивте во разни деловни ситуации, а сега барате добар излез или практично решение. Одржувајте присебност, секој проблем има потенцијално добро решение под услов да прифатите нечиј совет и позитивно влијание. Избегнувајте ривалски врски или ненадејни изливи на љубомора при средба со саканата личност. Некој има се поголемо влијание врз вашето емоционално расположение.

Скорпија
Избегнувајте ескалација на конфликти со соработниците или со личност која ве обврзува на одредени услови. Не можете да им угодите на сите, но не треба да ја занемарите позитивната страна на партнерството или улогата што ја имаат одредени соработници. Потребна ви е нечија искрена поддршка или личност со која ќе изградите чувство на доверба и емоционална блискост. Повнимателно избирајте го друштвото за интимна доверба.

Стрелец
Нема потреба да се однесувате непромислено на деловните состаноци, бидејќи информациите и ветувањата што ги добивате не гарантираат победа. Доколку имате добри идеи, проверете го нивното ехо во кругот на соработниците. Обидете се да делувате волшебно или доволно „неодоливо“ во друштво на блиска личност. Натерајте го вашиот партнер да го направи вашиот „љубовен избор“. Навистина, секогаш постои начин да го постигнете она што го сакате.

Јарец
Важно е да останете доследни на вашите намери, околината има доволно интерес да ги поддржи вашите деловни идеи. Потрудете се да ги презентирате своите способности во избрано друштво и на некој соодветен начин. Контактирајте со личност која поттикнува креативна инспирација и емоционално задоволство кај вас. За среќа имате можност да го споите убавото и корисното во различни правци.

Водолија
Време е да забрзате некои деловни и финансиски договори. Непотребно ја одложувате ситуацијата која почнува да го нарушува продолжувањето на деловната соработка. Има настани на кои вие немате големо влијание, некој друг има извршна моќ и ги поставува правилата. Треба да се однесувате поопуштено пред блиска личност заради подобро разбирање. Дозволете му на вашиот партнер да игра позначајна улога во врската.

Риба
Не дозволувајте некој да ве оптоварува со своите погрешни идеи или да го ограничи вашето деловно и општествено влијание. Ваше е да им предложите ново или корисно решение на вашите соработници, кое треба да задоволува различни интереси. Повремено е како да го губите умот или трпението пред некоја блиска личност, која прави работи што не ви се допаѓаат. Изгледате премногу напнати околу некого.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play