menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 26 април

Radio Most | April 26, 2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 26 април.

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен
Денес ве очекува исклучително важен деловен состанок на кој ќе се решаваат многу важни прашања за понатамошниот тек на работите. Вие ќе ја преземате улогата на лидер. Во љубовта се соочувате со недоразбирање меѓу вас и вашиот партнер. Конфликтната ситуација со партнерот може да се реши само со компромис.

Бик
Можете успешно да решите некои заостанати правни прашања. Ве очекува ненадејно службено патување. На љубовно поле постои неодолива привлечност меѓу вас и личност која ја познавате од работа. Не размислувајте премногу, оставете да ве водат емоциите.

Близнаци
Можни се финансиски проблем поради некое задоцнето плаќање. Во текот на овој ден повеќе од било кога ќе ви биде потребен резервен план. Ве очекува ново познанство и почеток на нова врска. Оние кои се во врска ќе уживаат во хармоничен однос со својот партнер.

Рак
Успешните деловни преговори ќе придонесат за значаен напредок во вашата кариера. Финансиската состојба е се подобра. Наскоро ќе имате можност да решите долгогодишен проблем поврзан со некој член од вашето семејство. Во љубовта треба повеќе да работете на постигнување заедничка цел со парнерот.

Лав
Овој ден ќе биде одбележан со интензивна динамика и многу деловни состаноци. Претпоставените размислуваат да ви дадат нова шанса каде ќе можете да ги покажете своите способности. На љубовен план постои недоверба меѓу вас и вашиот партнер. Можна е тајна љубовна врска.

Девица
Денес ќе ве обземе негативна енергија по прилично непријатен разговор со вашите претпоставени. Сега е моментот да покажете дипломатија и повеќе трпение. Девиците кои се во врска можат да имаат жестока расправија, а повод може да биде дури и најобичната ситница. Не дозволувајте да ве обземе зголеменото ниво на стрес и раздразливоста.

Вага
Пред вас е голем предизвик на работно поле. Комуникацијата со претпоставените може да биде доста проблематична. Бидете внимателни од манипулативни колеги кои се склони кон интриги. Не дозволувајте проблемите од работа да влијаат на вашиот приватен живот. Вашиот партнер се обидува да покаже разбирање и да ве разбере.

Скорпија
Не се вознемирувајте поради промените во тимот на соработници. Понекогаш промените се за подобро. Некои од луѓето со кои соработувавте досега се покажаа како несигурни и повеќето обврски паѓаа на ваш грб. Ве очекува романтична средба и можност да започнете нова врска.

Стрелец
Невработените Стрелци денес можат да бидат поканети на многу важен деловен разговор. Тоа може да биде работа со скратено работно време или работа преку Интернет. Во љубовта ве очекува изненадување. Неочекувана средба со ваш поранешен партнер или личност од вашето минато може да го разбранува вашиот ден.

Јарец
Денес акцентот е ставен на одличната организација за завршување на деловните обврски. Не можете да решите сè одеднаш. Некое одложување на важна исплата може да ве направи нервозни. Во љубовта слободните Јарци можат да запознаат атрактивна личност во знакот Бик или Рак.

Водолија
Подобрувањето на комуникацијата со колегите и претпоставените ќе создаде општа позитивна атмосфера на работа. Ве очекува финансиска добивка. На љубовно поле работите се стабилни, нема значителна промена. Слободните ќе добијат покана за дружба со пријатели која може да донесе запознавање со многу интересна личност.

Риби
Доколку сте имале застој во деловните преговори, денешниот ден ќе ви ја донесе првата голема промена. Ве очекува ненадејно службено патување. Љубовна авантура со личност во знакот Водолија или Девица ќе ви ги разбуди сите сетила. Понекогаш вреди да се ризикува.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play