menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 28 април

Radio Most | April 28, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 28 април.

Овен
Доколку сте доволно снаодливи или брзи во деловното дејствување, ве очекува успех на различни страни. Покажете ѝ на околината дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех. Ве привлекува нова „емотивна игра“, искористете го својот шарм и дискретно одговорете на нечиј повик или љубовна порака. Ќе уживате во нов или возбудлив состанок.

Бик
Некој одеднаш ги нарушува вашите деловни и финансиски планови и ги игнорира вашите забелешки. Сепак, не дозволувајте некој во вас да поттикнува ниски страсти. Нема причина да влегувате во ривалски односи и потоа да трпите грди последици. Постапувајте достоинствено во средбата со саканата личност, реално измерете ги вашите можности.

Близнаци
Ве очекуваат ненадејни компликации при средбата со вашите соработници, но тоа не треба да влијае на вашата концентрација и добра волја. Зачувајте ја присебноста и преземете иницијатива во клучниот момент. Насочете ги вашите мисли во позитивна насока. Важно е да чувствувате емоционално задоволство и топлина во друштво на блиска личност.

Рак
Ве очекуваат интересни состаноци, внимавајте на стилот на изразување или впечатокот што го оставате во друштво на соработници. Направете сè што е потребно за да ги комбинирате пријатните ситуации со корисни цели во различни насоки. Партнерот покажува посебен интерес за вашите идеи, продолжете со докажаните тактики. Пазете се од посериозни разговори денес.

Лав
Имате амбициозни планови и потреба да постигнете забележителна улога, но вашиот успех зависи од нечие влијание. Нема потреба да се однесувате наметливо во друштво на соработници. Емоционално, подобро е да прифатите позната ситуација. Влегувањето во „забранета зона“ или ненадеен порив за љубовна авантура може да ве разочара на неочекуван начин.

Девица
Некој јасно ви дава до знаење дека сè си има цена. Потрудете се правилно да ги заштитите деловните интереси и да ја задржите вашата позиција меѓу соработниците. Лош дијалог, прифатете го како нова лекција за деловните односи. Не сакате премногу да зборувате за вашите чувства, ви се допаѓа нечие интимно друштво и потребата искрено да ве задоволи.

Вага
Јасно ви е дека сè си има свој „животен век“, но вие упорно инсистирате на надминати работи. На средба со соработниците залудно се обидувате да промените нечие мислење и однесување. Прифатете ја позицијата на која сте. Недоразбирањето со партнерот делува обесхрабрувачки врз вас, реагирате почувствително од вообичаено.

Скорпија
Ако сакате да ги постигнете вашите деловни цели, потребна ви е нечија поддршка или посредување. Не очекувајте невозможни решенија, туку соберете ги сите потребни информации за добрите деловни можности. Размислете како треба да анимирате една личност. Избегнувајте ривалство или натпреварувачки улоги во врската со љубовниот партнер.

Стрелец
Обрнете внимание на различни информации кои имаат практично значење, за целосно да ги реализирате вашите деловни намери. Понекогаш треба да дејствувате доволно брзо и без прекумерна тактичност. Нема причина да бидете наметливи пред блиска личност. Уживајте во работите кои одговараат на вашиот заеднички вкус. Потпрете се на вашата интуиција и чувства.

Јарец
Делувате самоуверено и сметате на искрената поддршка од блиските соработници. Знаете како да организирате заедничка акција или да направите правилна распределба на деловните улоги и интереси. Ве очекува успех во стоковно-парична размена. Ви се допаѓа она што е „недостижно“ или личноста која вашиот глас не ја допира.

Водолија
Понекогаш треба да се преземат различни мерки на претпазливост. Доволно сте разумни за да ги заштитите вашите деловни интереси во критични ситуации. Оставете им го ризикот на другите и избегнувајте сомнителни деловни и финансиски понуди. Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вашето внимание на саканата личност.

Риба
Доколку некој ве убеди на деловно-финансиски предизвик или на заедничка авантура, размислете добро за можните последици. Некој може да ги открие вашите тајни намери, затоа не бидете наивни. Во љубовните очекувања, како постојано да сте чекор понапред од партнерот. Вашата нетрпеливост ја збунува вашата сакана личност.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play