menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 4 април

Radio Most | April 4, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 4 април.

Овен
Подготвени сте да направите промена во кариерата или да започнете нов бизнис и вие сте тој што покажува иницијатива. Претприемачи сте и се обидувате на убав начин да се наметнете на некој што го сметате за идеален соработник. Сакате да ѝ угодите на личноста која ви е драга и со која секогаш успевате да се разберете, дури и за прашања кои не ви се многу пријатни, можеби тоа е нешто што може многу да ве вознемири или изненади.

Бик
Подготвени сте да размислите за предлог што мислите дека е исклучително добар, а веројатно се однесува на тимска работа или некој друг пристап кон работата што веќе ја работите. Може да добиете шанса да се истакнете во бизнис кој бара имагинација. Добро се согласувате со Риба или Јарец кој постојано ви дава до знаење дека сметаат на вас и дека не треба непотребно да ја комплицирате вашата врска. Ако сакате Овен или Водолија, веројатно врската е многу комплицирана.

Близнаци
Младата месечина во Овен ви носи многу нови можности, особено кога станува збор за работа со луѓе. Треба многу повеќе да се грижите за вашиот професионален развој наместо да се нервирате за нешто на кое не можете да влијаете. Пријателството или некој поранешен цвет може да се обнови и ќе ви биде од големо значење бидејќи сте подготвени да се прилагодите на она што партнерот го очекува од вас. Доколку се обидувате да ја решите дилемата во врска со Девицата, ќе се врати кога најмалку очекувате.

Рак
Очекувате повик од личност од повисок ранг од вас и ќе бидете подготвени да ви помогне да напредувате. Барате да го најдете најлесниот начин да го зголемите приходот со поддршка од лице кое живее во странство кое ветило дека ќе ви помогне. Не треба да се откажувате од вашите желби кога станува збор за врска со личност која е исклучително амбициозна и се обидува да ви го наметне своето темпо на работа и начин на живот. Можно е, доколку сте млади, родителите да не ве поддржуваат во сè што планирате кога е во прашање приватниот живот.

Лав
Станувате многу посамоуверени и пооптимистични од порано затоа што многумина ви даваат до знаење дека ве ценат и дека можете да сметате на нив, особено ако се работи за нова работа. Имате можност да напредувате и да бидете авторитативни кон оние кои инаку се мили за вас. Ви се допаѓа личност која не е слободна. Би требало многу повеќе да се вклучите во вашиот социјален живот доколку сте слободни. Не се нервирајте премногу ако премногу ве нервира некоја Риба со која често имате комплицирана врска.

Девица
Правите финансиски планови и се обидувате да најдете нов извор на приход кој би ви овозможил да го решите прашањето за вашите долгови или доколку планирате да земете кредит би се чувствувале многу подобро. Може да има поголеми, непланирани трошоци. Подготвени сте да се извините некому и можеби да се сретнете со оние кои ви направиле многу проблеми во минатото, а можеби и се мешале во вашиот живот. Имате начин да ја решите дилемата дали ви се допаѓаат двајца подеднакво атрактивни луѓе.

Вага
Очекувате повик од огнен знак со кој отсекогаш сте се согласувале, но ако не сте во позиција да започнете нов бизнис, разговарајте за тоа со саканата личност бидејќи тоа ќе ви даде идеја за како да се справите со нова тема. Се трудите да бидете во тек кога станува збор за еден Бик со кој сакате да започнете врска или искрено да зборувате за сè што ве оптоварува и се однесува на некои нерешени врски од минатото. Можете да започнете врска со Јарецот, кој отсекогаш бил добар со вас.

Скорпија
Верувате дека лесно ќе се справите со тимската работа и големите барања кои ви ги поставуваат оние кои имаат голема доверба во вас. Потрудете се да излезете на крај со ситуација која енергетски не е толку поволна бидејќи веројатно не се согласувате со некој Лав за многу прашања. Доколку сакате да запознаете Риби или Скорпија, лесно можете да се разберете со оние кои имаат разбирање за вашата кариера. Добро се согласувате со личност која е исто толку амбициозна како вас.

Стрелец
Успевате да се договорите со Овенот и Лавот кои ве поддржуваат по многу прашања.Можно е да се преселите на нова работа или ќе се предомислите. Добро се чувствувате во креативната работа и многумина ве поддржуваат во тоа. Не двоумете се ако сте поканети на состанок од Овен или Близнаци, ќе добиете можност да се сретнете и да разговарате со оние кои ви се особено интригантни. Не треба да се вознемирувате ако некој не разбира некои од вашите лични потреби.

Јарец
Се обидувате да ја проширите деловната соработка со Рак и Лав. Немате начин лесно да ги зголемите приходите. Имате многу идеи и се обидувате да се согласите со една Скорпија која секогаш имала голема доверба во вас. Добивате покана од Скорпија и Риба, поради што веројатно ќе можете да запознаете некој кој ви е исклучително драг. Не треба да се нервирате премногу ако некој Лав ве испровоцира.

Водолија
Подготвени сте да се дружите со исклучително амбициозна личност која на многу начини е слична на вас. Треба да бидете многу повеќе вклучени во професионалниот развој. Се обидувате да се навикнете на новите околности на работа. Се доверувате на некој кој е исклучително добар со вас, тоа може да биде Овен или Близнаци. Не треба да се откажувате од врската со личност која често ви се лути. Од Девица добивате вести кои ви се допаѓаат.

Риба
Не треба да се откажувате од предлогот кој ви го дал еден Лав. Се обидувате да се вклучите во тимска работа со Близнак. Немате многу начини да се вклучите во бизнис каде што можете да запознаете личност која е исклучително добра за вас. Но, ако најдете начин да ја запознаете и да разговарате за важни прашања, ќе има потенцијал да се решат.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play