menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 4 мај

Radio Most | May 4, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 4 мај.

Овен
Вашите лични рани околу проблемите со авторитетот може лесно да се предизвикаат денес. Гласини кои се ширеле наоколу, дури и ако не сте во интеракција со нив со години, би можеле да ви демнат во главата и да влијаат врз вас. Дел од предизвикот кој ви претстои е да го препознаете сопствениот стил на лидерство. Научете да се гордеете со тоа што се држите за себе.

Бик
Поддршката од пријателите и групите во заедницата може да ја зголеми вашата самодоверба. Иако вашите ставови можеби суптилно се менуваат некое време, конечно поврзувањето со други луѓе кои се со иста визија може да ви даде храброст да го споделите она што ви е на ум. Сепак, можеби сè уште имате некои инхибиции за да се впуштите во ова, но не се обесхрабрувајте.

Близнаци
Долгогодишната соработка можеби ја достигнува својата кулминација. Можеби сте делеле пари или имот со некој друг некое време, но можеби секогаш имало нешто што не е сосема праведно во аранжманот. Конечно, рамнотежата на моќта може слободно да се менува, што ви овозможува да имате фер ситуација. Можете да бидете горди на оваа промена без оглед на туѓото мислење.

Рак
Пасивно-агресивните удари може да ви се вратат денес, па можеби ќе треба да признаете што навистина ве мачи во врската и што е практично да очекувате од другата личност. Иако вашата желба за безбедност е разбирлива, критичкото испитување на вашите верувања за тоа што луѓето си должат еден на друг може да ви помогне да изградите врски кои ќе бидат постабилни.

Лав
Отстранувањето на проблемот со управувањето со времето ќе биде можно сега. Одговорот може да вклучува прагматичност во огромната посветеност во вашиот живот. Можеби се чувствувате огорчено што вашите врсници не се посветени на ист начин, а можеби и вашето верување дека има нешто неправедно во вашата ситуација е оправдано, бидете искрени со себе за сето тоа.

Девица
Врска може да ви ја даде довербата што моментално ви е потребна за да се изразите, ќе ви биде лесно да ги испуштите вашите фрустрации на некој што изгледа безбедно. Дури и ако постои јасна разлика во моќта меѓу вас двајцата, обидете се да ја гледате другата личност како ваша рамноправна. Одржување на свесноста за вашата улога во динамиката ќе ви помогне.

Вага
Позитивните случувања во вашата моментална работна ситуација може да ви помогнат да продолжите со долго бараната промена во вашиот домашен живот. Кога се чувствувате сигурни за вашата работа, можеби ќе имате самодоверба да пуштите корени или да се преселите на поудобно место, но, како и да е, веќе немате познат изговор да ве спречи.

Скорпија
Можеби навистина размислувате како да комуницирате со другите, меѓутоа, штом ќе ги научите основните работи, како да не заборавите да ги прекинете другите, Познатата страст на вашиот знак за копање во длабочините може да работи против вас. Во овој момент, можете да си дозволите само да се опуштите и да се забавувате!

Стрелец
Сега може да биде важно да се идентификува што навистина ви носи чувство на сигурност. Додека парите и другите материјални ресурси секако можат да ви помогнат да се чувствувате заштитени, вашиот став може да игра поголема улога во вашето чувство за благосостојба отколку што сфаќате. Треба да го искористите оптимизмот.

Јарец
Некој кој сака да се расправа со вас за мали детали, навистина може да ве полуди денес. Наместо да станете дефанзивни, само признајте кога не го знаете одговорот на ситни прашања. Ова треба да ви овозможи брзо да се вратите на делови од темата за кои сте повеќе информирани. Како бонус, успешното навигирање на таква размена може да ви помогне да стекнете доверба.

Водолија
Можеби сега чувствувате финансиска изобилство. Ако сте во искушение да ризикувате со вашите пари, запрашајте се дали чувствувате дека ја заслужувате оваа награда. Суптилните претпоставки дека не сте достојни за богатство или дека нешто не е во ред со тоа што сте богати може да го отежнат задржувањето на вашите ресурси.

Риби
Суптилниот притисок од врсниците може да има влијание врз вас во овој момент. За среќа, тоа навистина може да биде добра работа, бидејќи ќе ве држи на патот кон целите што би сакале да ги постигнете. Дајте признание и благодарност како што е соодветно, но исто така идентификувајте каде се вашите граници и дали живеете или не според вашите вредности.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play