menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостНовости-Novosti

Дневен хороскоп за 5 април

Radio Most | April 5, 2022

Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 5 април.

Овен
Денешните аспекти можат да ви создадат ненадејни пречки во бизнисот. Држете се до планот и потпирајте се на тимските решенија. Ве очекува исклучително интересна љубовна средба. Можно е да започнете нова врска. Обидете се да ја погледнете целата ситуација на попозитивен начин.

Бик
Овој ден може да ви донесе подеми и падови на финансиски план. Ден на неочекувани добивки, но и ненадејни трошоци. Биковите кои се во врска или во брак можат да решат некој стар проблем на семејно ниво. Низок имунитет. Пијте повеќе витамини, особено витамин Ц!

Близнаци
Денеска ќе ја завршите работата на многу важен деловен проект. Разговорот со претпоставените ќе се одвива во добра атмосфера, можно е унапредување. Близнаците се во искушение да влезат во врска со Вага која не е слободна. Зголемете ја физичката активност, пливањето ви е убава опција.

Рак
Денеска може да наидете на проблем во комуникацијата со претпоставените. Од збор до збор и на крајот може да дојде до жестока расправија. Компромисното решение е единствениот излез. Слободните Ракови ги чека познанство со една фатална Риба. Ќе бидете изненадени од моќта на емоциите. Проблеми со притисокот!

Лав
Ве очекува важен состанок. Најдобро би било важните одлуки да ги донесете подоцна или да ги донесете тимски. Слободните Лавови ќе започнат врска со шармантна Вага. Лавовите во врска може да наидат на несогласувања со партнерот. Енергијата со која зрачите привлекува луѓе кои ви се исклучително пријатни, кои се вистински мелем.

Девица
Проблематичен однос со претпоставените и напнатата атмосфера на работа можат да го одбележат овој ден. Девиците можеби ќе имаат таен љубовен состанок. Можеби ќе ќе започнете врска со личност која ќе ја запознаете преку работа. Променете го начинот на исхрана.

Вага
Доколку сакате подобри услови за работа или нова работа, ова ќе биде идеален ден за разговор со претпоставените. Тој ќе најде решение за вас. Недоразбирањето меѓу вас и вашиот партнер трае подолго време. Еден од вас ќе мора да направи отстапки. Не ѕиркајте во фрижидер доцна навечер.

Скорпија
Денеска не е препорачливо да потпишувате договори. Слободните Скорпии можат да стапат во контакт со интересен Рак. Обновување врска со поранешен љубовник може да ве стави во дилема. Не ги игнорирајте симптомите на кои се повикува вашето тело.

Стрелец
Започнување соработка со нов соработник може да ви донесе успех, но и заработка. Меѓу вас и една личност што ја познавате се развиле емоции кои ја преминале границата на пријателство. Водете редовна хигиена на забите, за да не трпите поголеми последици.

Јарец
Ќе се најдете во ситуација да импровизирате решение. Се очекува слободните Јарци да запознаат интересна личност во знакот Рак. Јарците кои не се среќни во врската размислуваат за раскинување. Движете се повеќе.

Водолија
Периодов ќе бидете деконцентирирани и тоа ќе придонесе за одложување на работата. Флертувањето може да го одбележи овој ден. Водолијата денес може да запознае интересна личност во знакот Овен или Лав. Време е за детоксикација на телото.

Риби
Ќе решите проблематична ситуација на работа, поради одложување на роковите и доцнење на плаќањата. Ќе започнете нова врска со личност во знакот Девица или Шкорпија. Но, размислете дали сакате таа врска да стане сериозна. Обрнете внимание на сообраќајот, без разлика дали сте активен или пасивен учесник во сообраќајот.

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play