menu Home chevron_right
PRODUKCIJA MOSTRadio Most-Радио МостНајави-NajaveНовости-Novosti

„Позитивни негативно“ – нова песна на Мето Ди Флеш: „Повеќе да се сакаме, почитуваме и вистински да бидеме позитивни, а негативни на ковид тест“

Radio Most | February 27, 2022

Песната „Позитивни негативно“ е четвртата авторска песна на Методи Поповски, познат како Мето Ди Флеш, која исто така доаѓа со видео запис.

Мето Ди Флеш се потпишува како комплетен автор на текстот, музиката и аранжманот на песната која е снимена во неговото студио во Струга.

Придружните вокали се на Марија Мечкароска и Анастасија Поповска, а интересна е и он-лајн соработката со повеќе музичари од целиот свет.

Песната е напишана, како што вели тој, во еден здив. Мето пее за актуелното време кое го живееме, пандемијата која наместо да нè зближи – нè раздели еден од друг.

 

„Луѓето кои се занимаваат со музика и уметност се и беа најпогодените од новонастанатата состојба. Нема ништо полошо од тоа некој да ти забрани да го работиш тоа што го сакаш и тоа што те прави среќен“, вели Методи за Точка.

„Новото ‘нормално’ ништо добро не нѝ донесе, напротив, како сè повеќе луѓето да сме спротивставени меѓу себе. Повеќе да се сакаме, почитуваме и вистински да бидеме позитивни, а негативни на ковид тест“, додава пејачот.

За видеото да изгледа светски се погрижил Мухамед Манте.

„Го нацрта Њујорк, поштено се изнаработи, па од видео студиото Флеш на Самир директно ме стави во центарот на светот“ заклучува Методи за „Точка“.


Извор: Точка.мк

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play