menu Home chevron_right
Radio Most-Радио МостНајави-NajaveНовости-Novosti

Утре започнува со работа РАДИО МОСТ

admin | May 24, 2021

Утре со почеток во 12.00 часот започнува со работа првото балканско, мултикултурано, интеркултурно и мултилингвално радио со седиште во Скопје.

Модератори на настанот ќе бидат – Бобан Јовановиќ и Магдалена Стојмановиќ. Програмата ќе се реализира на српски и на македонски јазик.

Бобан Јовановиќ, кој воедно е и идеен творец на проектот ќе ги презентира мотивите, замислите и целите на Радио МОСТ.

Во програмата во живо ќе има и вклучувања од неколку балкански држави.

24 часовната програма на Радио МОСТ може да ја следите на www.radiomost.net

 

Written by admin

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play