menu Home chevron_right
MakedonijaRadio Most-Радио МостUncategorizedНовости-Novosti

Среќна вест од скопската ЗОО: После повеќе од 20 години се родија лавчиња

Radio Most | March 22, 2022

Од скопската ЗОО градина информираа дека после повеќе од 20 години се родија лавчиња, а за вработените, како што велат, ова е една од најубавите работи кои се случиле во Зоолошката градина Скопје.

„На Светскиот ден на среќата, со вас споделуваме една најсреќна вест- Во Скопје ЗОО после повеќе од 20 години се родија лавчиња, објави Зоолошката градина.

Мајката Бела која во Скопје дојде од Германија, грижливо ги чува своите мали бебиња, а таткото Чака, инаку, е дојден од Франција.

„Сите вработени се согласни дека ова е една од најубавите работи кои се случиле во Зоолошка градина Скопје. Внимаваме мајката и малите да се безбедни и да ги имаат сите услови во внатрешното живеалиште каде што моментално се под постојан надзор“, велат од ЗОО Скопје.

Посетителите ќе имаат можност да ги видат малите лавчиња кога тие ќе бидат доволно возрасни да можат самостојно да се движат низ надворешното живеалиште.

Извор: МКД.мк

Written by Radio Most

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST UŽIVO
  RADIO MOST-SVI SMO RAZLIČITI ALI DIJELIMO ISTE VRIJEDNOSTI

 • cover play_circle_filled

  RADIO MOST – MIX RADIO
  MIX RADIO MOST

 • cover play_circle_filled

  BLUES BRIDGE
  BLUES BRIDGE

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play